Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem gondolkozunk logikusan?

Miért nem gondolkozunk logikusan?

Figyelt kérdés

Aki nézi vagy hallgatja a főáramú médiát TV-t, rádiót, internetet, és meg egyezik a véleménye az ott elhangzottakkal, az feltételezem hogy mivel a kormány X akkor ő X-es, de nem ez a lényeg. De mivel a kormány X és ő egyetért amit a kormány közöl a főáramú médiákon, mivel X-es ezért amelyik szemben áll a főáramú közleménnyel az csakis Y-os vélemény lehet és kész.

Tehát az itt a gond hogy nem azt nézzük mit közöl ténylegesen az X-es média, és mit közöl ténylegesen mondjuk az Y-os vélemény, ha nem csak azt nézzük hogy X mondja és én X-es vagyok mert arra szavaztam akkor tök mindegy hogy mennyire hiteles logikus az állítása mert magam ellen vagyok ha azt állítom hogy az X-es médiák hiteltelenek. És ha van egy logikus ellen vélemény akkor egyből BESKATULYÁZZUK hogy Y-os, már mint az ellenzék mondja és akkor az már hiteltelen. Miért? Mert mi nem azt nézzük hogy az állítás logikusan hiteles e hanem hogy X -e vagy Y -e, és azt mondjuk hogy ha X mondja oké ha Y kamu. Tök mindegy ki mit mond.

Akkor hol marad a józan ész? Hol marad a logika? Vagy ezek nem kellenek a mai világba?


Én nem bírálok senkit nem ítélek el senkit nem az én feladatom.

De ha logikusan gondolkoznánk és cselekednénk nem lenen egy kicsit élhetőbb az élet, valóságosabb, szerethetőbb?


Miért kell mindenre azt mondani hogy OKÉ ha (mondjuk) Y párt azt mondja, és mért kell mindent beskatulyázva ellenzéknek meg tagadni ami logkikus ellenvélemény?


(Mire gondolok?)


2021. febr. 22. 13:58
 1/3 anonim válasza:
A hatalom megváltoztatja az embert, amíg nem kerülsz olyan helyzetbe ahol döntened kell az egyik oldal felé addig könnyű középen elhelyezkedni, de amint megvan a döntés, onnantól elég nehéz logikusan dönteni csak veszteségcsökkentés marad.
2021. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha X és Y is logikusan végig gondolva téved és hiteltelen állításokat állít vagy igazságtalanságot hirdet, mi vesz rá embereket akik igazából nincsenek ilyen nehéz döntés kényszer alatt, maximum hogy mit gondol róla a barát vagy rokon.
2021. febr. 22. 14:20
 3/3 anonim válasza:
Nehéz ügy. Az embernek nagy az igénye a falkához tartozás érzésére, hiába a logika, ha egyszer nagyobb fájdalmat érez akkor ha a falkából kiesően kezd el gondolkodni, én azt vettem maga észre, hogy mindkét oldal felől jönnek olyan józan hangok amelyek között folyamatosan ide-oda pattogok. Kicsit fárasztó, mert érzelmileg is leterhel, állandóan feszültségben vagyok ezek miatt, de úgy érzem, hogy az se jó ha az egyik oldalt szekta szerűen követed, így volt ez a paleo étrenddel is, abban majdnem benne ragadtam, annyi biztos, hogy a kevesebb kétség nyugodtabb időszakot hozott, de nem biztos, hogy ez jó hosszú távon.
2021. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!