Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronás a családtagom, hogyan...

Koronás a családtagom, hogyan előzzem meg a fertőzést hogy én is elkapjam?

Figyelt kérdés
Kb lehetetlen küldetésnek érzem hiába a szellőztetés...
2021. febr. 23. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minél kevesebbet legyél vele egy légtérben, így valamivel kevesebb lesz az esély hogy elkapod.
2021. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A családtagod tünetes, vagy tünetmentes? Ha tünetes, akkor gondolom középsúlyos, vagy enyhe, ha otthon gyógyul. Akkor azért annyira nem ürít sok vírust, jóval kevesebbet, mint a komoly tünetesek.

A beteget amennyire lehetséges különítsétek el! Külön szoba, és onnan csak a legszükségesebbért jöjjön ki! Vidd be neki az ételt, italt, a kilincseket, kapcsolókat domestosos kendővel töröld rendszeresen.

A beteg és te is hordjatok helyesen(!) maszkot, főleg, amikor bemész a szobájába. Kézmosás...Szellőztetés...

Egyébként a most keringő variánsok nem fertőznek annyira vészesen, szóval ha a részletekre odafigyelsz, akkor nagyon valószínű, hogy nem kapod el.

Szedd a D-, C-vitamint (4000NE, és 2000mg naponta) ez amúgy sem árt, de ez emelt dózis, nem kell mindig ennyit szedni.

Sok folyadék, és higgadtság! Minden rendben lesz! :-)

Ha gyerekről van szó, akkor maximum a többi gyerektől különítsd el, egy szülő vonuljon be vele együtt. Nem szabad gyereket ilyen helyzetben egyedül hagyni még akkor sem, ha a vele levő felnőtt esetleg megbetegszik.

Az időseknél is óvatosan bánjatok az elkülönítéssel, mert lelkileg ez nagyon megterhelő a beteg számára! Ha jobban érzi magát, és mondjuk van egy kert, akkor menjetek ki naponta többször beszélgetni a távolság megtartásával!

2021. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha van otthon fertőtlenítőgél vagy folyadék, akkor márts bele egy fülpiszkálót és belülről kend be vele körkörösen az orrlyukadat, minél mélyebben. Akkor még ott kinyírja a vírust és nem tüdőzöd le.


Én ezt csinálom és nem is kaptam még el.

2021. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

#3 Te nem vagy normális!!! A tüdődet is átmosod fertőtlenítővel? Toxikológus, pszichiáter látott már?

@kérdező: nehogy megcsináld, ez csak egy troll...

2021. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehetőleg kerülni kell az egy légtérben tartózkodást, sokat kell fertőtleníteni (kilincs stb) és maszkot kell otthon hordani. Sokkal többet nem tudsz tenni. A fiam pedagógus élettársa volt covidos magas lázzal stb. Sem a fiam, sem az ott levő 4 gyerek nem kapta el (vagy tünetmentesen átvészelte), mindenesetre a tamponálásos tesz negatív lett.
2021. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A fertőtlenítő gél külsőleges alkalmazásra van, nem alkalmas a nyálkahártyára telepedett kórokozó elpusztítására, de legalább az alkohol tartalma jó alaposan kiszárítja a nyálkahártyát, hogy a vírusnak ne kelljen foglalkoznia a nyálkáhártyán való átverekedéssel, hanem közvetlenül bejusson a szervezetedbe. Esetleg el kell olvasni a kézfertőtlenítő gél használati utasítását... Ha ezt megtetted, nem jut eszedbe az orrodba kenni. Rendkívül okkkos tanács volt ez a gél-fülpiszkáló dolog... ja, nem...
2021. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elkaptam
2021. febr. 24. 14:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást! Vigyázz magadra! Külj valami infót, hogy alakulnak a dolgok! Reméljük, könnyen átvészeled!
2021. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egész nap 40 fokos lázam volt, fel se tudtam kelni, szétszakad a fejem tegnap meg éjszaka, ma reggelre jobban vagyok, sok D és c vitamint illetve ACC200-at és allergodil orrspét is használtam.

[link]

ACC por is enyhíti, olvasd el meg szedjél belőle.

[link]

2021. febr. 25. 07:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ACC Long 600 is van! Strepsils a torkodra hatásos valamennyire, vagy Tantum Verde spray.

A fejfájás általában hamar elmúlik. Nekem egy este fájt nagyon, utána 2 napig semmi, utána megint pár órát, aztán Ne felejstd el a sok folyadékot! Hűtőfürdő helyett (a lázcsillapító mellé) én azt szoktam javasolni, hogy parfüm, vagy viráglocsoló spricniből meleg(!) víttel permetezd a végtagokat, homlokot, tarkót. Arra figyelj, hogy ne dideregj, addig vedd le a ruhát, takarózz ki, hogy hűlni tudjon a tested.

Próbálj enni valamit, nehogy legyengülj nagyon.

Orvosoddal beszélsz, ugye?

Remélem, hamar túl leszel rajta! Kitartás!

Jobbulást!

2021. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!