Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid-karantén és talalkozás?

Covid-karantén és talalkozás?

Figyelt kérdés

Párom szülője Covidos lett, így karanténba került. 8.napon ment PCR tesztre ami pozitív lett. PCR óta eltelt 14 nap. Ha elmegyek hozzájuk a 15.napon még megfertözhetnem engem is? vagy ilyenkor már nem fertőznek? esetleg a hazban a tárgyakon maradt vírusok veszelyt jelenthetnek? Külön élünk még, de már majdnem 1 honapja nem láttam, de félek attól hogy elkapom.

Köszönöm a válaszaitokat.



2021. febr. 23. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eltelt 10 nap az első tünet óta és 3 napja már tünetmentes a beteg, akkor elvileg nem fertőz. Esetleg érdemes egy nagytakarítást fertőtlenítéssel (klór) csinálniuk a lakásban mielőtt odamennél.
2021. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 10 napja tünetmentes akkor nem fertőz. Ha beteg lett volna, akkor jelentkeznie kellett volna valami tünetnek.
2021. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudni kellene, hogy vannak-e még tünetei.
2021. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a tünet-megszűnés egy nagy h.lyeség!


Van,akinek hónapokig vannak tünetei. Mégis megszűnik a karantén 21 nap után!


Én december 11- január 4-ig voltam covid miatt karanténban.

A tüneteim azóta is megvannak, többre gyógyszert is szedek azóta is. A háziorvosom szerint a gyógyulásom körülbelül 6 hónapig fog tartani!!


38 éves nő vagyok. Nem dohányzom, és nincs alapbetegségem sem.


Szóval ez a tünet megszűnés vagy bekövetkezik, vagy nem!

De senkit nem tartanak hónapokig karanténban...!

2021. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van, de itt a Kérdező arra kíváncsi, hogy ha most elmenne hozzá, akkor elkaphatja-e, és mivel ő óvatos szeretne lenni, ezért ha pl. van még panasza az illetőnek, akkor ez egy kockázati forrás.
2021. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A háziorvosom a betegségem 1. napjától számított 45. napon "engedett" anyukámhoz.


A karanténom régen fel volt már oldva!!


Teszt nem készült a karantén végén, mert sajnos most munkanélküli vagyok. Csak azt tesztelik, aki dolgozik....

2021. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!