Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár napja nagyon sokszor...

Pár napja nagyon sokszor kihagy a szívem. Komoly probléma?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, egészséges. Kb. 9-10 éves koromban vettem először észre azt, hogy néha kihagy a szívem. Eddig ritkán is fordult elő, amiről még tudom, hogy normális, de 2 napja egyre gyakrabban történik ez. Ébredés után nem, de a nap többi részében sokszor. Már ott tart, hogy 5 percen túl nem tudok úgy lenni, hogy ne hagyna ki egy ütemet. Nem is feltétlenül fájdalmas, csak nagyon zavaró, és félek, hogy esetleg valami komoly dolog lehet. Lehet, hogy a légzésemmel kapcsolatos, mert sokszor, amikor ez történik, észreveszem, hogy jó ideje nem vettem levegőt. Tervezek elmenni kardiológushoz, csak hát oda se lehet rögtön időpontot kapni, és kétlem, hogy ez már normális lenne. Nagyon sokat segítenétek néhány válasszal, hogy mi lehet ez, és mennyire van okom agodalomra. Köszi:)

2021. febr. 27. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

'16 éves vagyok, egészséges.'

'Pár napja nagyon sokszor kihagy a szívem.'


Viccen kívül, jó lenne kardiológus. Meg mi az, hogy jó ideje nem vettél levegőt? Ez egy automatikus cselekvés, ha nem így van, az komoly bajt jelent.

2021. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Az ember élete soràn többször elôfordulhatnak kisebb ritmuszavarok, leggyakrabban normàl ûtem feletti dobbanàsok, melyeket sokszor meg sem érzûnk. A szivritmuszavar vagy màs néven aritmia kezelésére akkor van szûkség, ha panaszokat okoz, amelyek igen vàltozatosak lehetnek: szivdobogàs érzéstôl az eszméletvesztésig. A szivritmuszavar mögött illetve azzal egyidôben elôfordulhat billentyû hiba, illetve vannak olyan egyéb okok pl: szivmegnagyobbodàs, kiàramlàsi akadàly, amiket szivultrahang vizsgàlattal lehet kimutatni.
2021. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!