Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kovid elleni oltásnál mi...

Kovid elleni oltásnál mi alapján lehet a rangsorolás?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy akik már régebben regisztráltak, nem kapták még meg, akik meg mostanában, azok már megkapták. Van a sorrendben valami logika? Ha igen, akkor mi az?
2021. febr. 28. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki a regisztráció sorrendje semmit sem számít. Én az első napon regisztráltam, a nővérem 2 hete. Ő már megkapta, én még nem.


A krónikus betegségeket súlyozták szerintem, és az alapján lett egy sorrend. Illetve a csoporthoz tartozás is befolyásolhatja, attól függően, hogy kinek milyen vakcina adható.

2021. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:

Fent van a honlapon.

I. Egészségügyi dolgozók

II. Szociális ellátásban dolgozók és szociális ellátásban részesülő személyek

III. A COVID-19 fertőzés szempontjából kockázati csoportba tartozó 60 évesnél idősebbek

IV. A rendvédelmi szervek azon dolgozói, akik munkájuk során közvetlen kapcsolatba kerülnek a lakossággal

V. 18-59 évesek, akiknél fennállnak a fokozott kockázatot jelentő alap/társbetegségek

VI. Kritikus infrastruktúrában dolgozók

VII. Valamennyi 18-59 éves, akik a fenti kockázati csoportokba nem tartoznak


Anyám az 1-be tartozik, megkapta mindkettőt már hetekkel ezelőtt, apám 3-ba esik mert idős, én meg a 7-be. Mi még semmi hírt nem kaptunk, az időseket elvileg márc. 15-ig akarják lerendezni, én meg majd a végén ha marad cucc :D

2021. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2021. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Élettársamnak mindkét szülője krónikus beteg. Nyugdíjasok. Egyszerre regisztráltak az oltásra. Az anyja megkapta az oltást, az apja pedig nem. Mi ebben a logika?
2021. febr. 28. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
A kor a döntő
2021. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az anyja egy évvel idősebb az apjánál.
2021. febr. 28. 22:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért kapta hamarabb
2021. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az van, hogy teljes fejetlenség és káosz van. Én kaptam egy levelet egy hónapja hogy hamarosan keres a háziorvos,hát nem keresett. Szívbeteg vagyok.
2021. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a levél fog beoltani, hanem a háziorvos. Akkor lesz oltás, ha a háziorvoshoz eljut az oltóanyag, és a listán sorra kerül a beteg.
2021. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam, hogy a házi orvos felhívta a regisztráltakat, mondta nekik hogy x nap mehetnek a másik városban lévő oltópontra, ahova autóval viszik fel őket. (Idős embereket akik regisztráltak azonos településen "összeszednek" és elviszik őket az oltópontra) Az oltás előtti nap hívta öket az orvos, hogy nincs elég oltás. 80 feletti emberekről van szó.
2021. febr. 28. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!