Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fogamzásgátlót szedek és...

Ha fogamzásgátlót szedek és közben kialakul nálam valamilyen hormonális probléma, azt miből veszem észre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem feltétlen a gyógyszertől, hanem attól függetlenül kialakul valamilyen hormonális gond. Tudom, hogy az egyik tünet lehet például a rendszertelen menstruáció, na de ezt hogy vehetném észre, ha a gyógyszer amúgy "beállítja" azt? Milyen tünetek utalhatnak még hormonális problémára? Ezek a fogamzásgátló tabletta szedése mellett is produkálhatnak tüneteket?
2021. márc. 6. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Hízás, hajhullás, szőrösödés, pattanások.
2021. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nekem ezek közül csak a hajhullás van, mennyire valószínű, hogy gond van? Már sok vizsgálaton voltam és semmi nem derült ki... (a hormon még kimaradt de elvileg fogamzásgátló szedése mellett nincs is értelme vizsgálni, legalábbis orvos ezt mondta)
2021. márc. 6. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Én soha többé nem szedek ilyesmit: az abbahagyása után 2 évig nem jött meg.


Az orvosnak az az érdeke, hogy szedd, nem fogja azt mondani, hogy ne. Pénzt kap utána.


1-es voltam.

2021. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én most hagytam abba.


Érezhetően kevesebb a hajam (5 évig szedtem). Egy-egy hajmosás alkalmával csomókban hullott a hajam. Voltam vérvételen, de ott mindent rendben találtak. Egyik nőgyógyász se hajlandó kimondani, hogy a tablettának lehet köze a hajhulláshoz.


A méhszájsebem is kiújult. Nem fogom többet szedni, biztos vagyok benne.

2021. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor is okozhat hajhullást ha már több éve szedi valaki? Ez a "mellékhatás" nem hamarabb jelentkezne, mondjuk fél évre rá hogy valaki elkezdi szedni? 5 év után is előjöhet ez a probléma?
2021. márc. 6. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az elején nem okozott semmi kellemetlenséget.


Több dolog is motivált az abba hagyásában. Például nulla volt a libidóm. Meg ugye, volt ez a hajhullás, amire senki nem tudott semmit se mondani. Illetve, elég fogékony lettem a "felfázásra" (ugye, amiről tudjuk, hogy nem a hideg kő okozza).


4-es voltam.

2021. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Félek ha abbahagyom mégjobban hullani fog a hajam.
2021. márc. 6. 22:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem fog jobban hullani.


Amúgy nem érdemes szedni, pasi miatt főleg nem, a szervezetedet meg csak becsapod.

2021. márc. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazándiból, ez a te döntésed. Én nem akarlak meggyőzni se az előnyeiről, se a hátrányairól a hormonális tablettának.


Az a gond, hogy a tabletta mellett csak nehezen fogod észrevenni, ha hormonális gondjaid vannak. Ugye, a tabletta ingyen és bérmentve biztosítja a szervezetednek az egyenletes hormonszintet egész hónapban.


Pèldául nekem csak egy petefészkem van. Félek a korai petefészek kimerüléstől. De így nekem egyszerűen már nem érte meg a tabletta szedése (a nulla libidó miatt, azért ehhez még fiatal vagyok, hogy ne kívánjam a páromat. Meg hogy félévente antibiotikumot szedjek a felfázások miatt).


4-es voltam.

2021. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen teljesen jogos amiket írtok, libidóm nekem is kb nulla, 5 éve szedem a tablettát... Gondolkozom nagyon az abbahagyásán. A hajhullásomat nem tudom ez okozza e, de ha igen, akkor gondolom a gyógyszer abbahagyása után pár hónapon belül helyre kell álljon. Csak sok helyen olvasom, hogy az abbahagyása is okoz gondokat, többek között hajhullást is. Na de örökké persze nem szedhetem.. nem is akarom.
2021. márc. 7. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!