Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltás nélkül megkapható az...

Oltás nélkül megkapható az oltási igazolás?

Figyelt kérdés

Laboros vizsgálat( 1 ampulla vért vesznek le) során lehet kérni, Anti test vizsgálatot.

Akin "átment" a Covid annak vérvételből kiderül, hogy található-e benne Anti test.

Aki nem esett át a Covid-on, nyilván nála nem lesz Anti test.


Kérdésem az lenne, hogy az anti test vizsgálaton keresztül ugyanazt az igazolást kapja valaki, mintha elment volna az oltásra?


2021. márc. 9. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki bizonyíthatóan átesett a covidon (pl én), azoknak ki fogják küldeni az igazolást.


Bizonyítható alatt azt értem, hogy teszteltek, a háziorvossal végig kapcsolatban voltam, szóval tud a fertőzésemről.

2021. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, utólag is lehet teszteltetni antitestre.

Más kérdés, hogy ők miért kapnak még 4 hónapot azon a 6-8-10 hónapon felül, ami már eltelt. Mikor az oltásra meg csak 6 jár.

2021. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Tehát antitest tesztelésnél hosszabb idejü igazolást adnak mint oltásnál?

2021. márc. 12. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az igazolás időtartama rövidebb (4 hónap az antitest teszttől), csakhogy ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ezt annak ellenére adják, hogy már lehet, hogy több eltelt, mint 2 hónap a fertőzéstől. Vagyis a sima fertőzésnél akár a a 6 hónapnál sokkal hosszabb időre is azt feltételezik ezzel, hogy védett az illető, oltásnál viszont nem, annak ellenére, hogy az oltás sokkal több antitestet eredményez. Logika nem az erősségük.
2021. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!