Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros lehet az egészségre a...

Káros lehet az egészségre a fogkrém?

Figyelt kérdés
Az antibakteriális fogkrém okozhat kárt az egészségben? Ugye a bélben nagy részt jótékony baktérium élnek, ami jelentős részét teszi ki az emberi immunrendszernek. A fogakon nem élnek "jó" baktériumok?

2021. márc. 10. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem, a fogakon nincsenek jótékony baktériumok. Ha azok lennének, akkor nem kellene fogat mosni.
2021. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtteknek szóló, fluoros fogkrém nagy mennyiségben káros, ha lenyeled.

Egyébként nem.

2021. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, fluoros fogkrémet eddig is kerültem.
2021. márc. 10. 18:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyeled le és rendeltetésszerűen használod, akkor nem
2021. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hiába kerülöd, az ivóvjzben is van - szerencsére. Nem véletlenül találták ki a fluoridos fogkrémet. A szervezetnek szüksége van fluoridra (18 éves kor fölött 3,5 milligrammra) a csontok (a fog is az ugyebár) törékennyé válnak, a fog szuvasodik ha nem jut elegendő a szervezetbe. A fluordios fogkrém pedig pont a szuvasodást, a baktériumok elszaporodását gátolja.

A fogkrémet nem szokás lenyelni, így nem okozhat "kárt az egészségben". Ha lenyeled, az nem egészséges, de megbetegedni nem fogsz tőle - hacsak nem minden fogmosásánál lenyeled.

2021. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az ívó vízben természetesen van benne. Egyébként van élelmiszerekben is(például halakban).

A mesterségesen fogkrémekbe tett fluoridot mégis kerülöm, mert én személy szerint rosszakat hallottam róla.

2021. márc. 10. 19:22
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

"A mesterségesen fogkrémekbe tett fluoridot mégis kerülöm, mert én személy szerint rosszakat hallottam róla."


Igen, a mesterségesen a fogkrémekbe tett fluoridnak híresen rossz a híre. Főként a helyi vegyesbolt előtt szokta az öreg néniket késsel kényszeríteni, hogy átadják értékeiket. Szóval a mesterséges fluoriddal csak óvatosan!

Természetes testvérével nincsen semmi gond, a közösség oszlopos tagjának tartják.

2021. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 Tényleg rossz a híre. Hogy ennek van-e valami alapja, vagy nincs, azt én nem tudom megítélni, de inkább kerülöm és nem veszek fluoridos fogkrémet, vagy ásványvízet.
2021. márc. 10. 19:33
 9/18 anonim ***** válasza:
ha a "mesterséges"-től félsz, akkor az ásványvízzel mi a gondod?
2021. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az ásványvízbe is mesterségesen teszik bele, én úgy tudom. (ez lehet nem így van)

Vannak olyan ásványvízek, amelyekben nincs fluorid. Legalábbis az összetevői között nincs feltüntetve.

2021. márc. 10. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!