Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 1 nap megiszok akár 2...

Ha 1 nap megiszok akár 2 energiaitalt is, az mennyire káros ? Van, hogy naponta iszom. Ez már energiaital-függőség ?

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha egyszer ez megtörtént, az nem feltétlenül, bár jót nem tesz. Napi szinten elég durva, de ettől még nem biztos hogy függő vagy, ha nem érzed rosszul magad attól ha egyik nap nem iszol
2021. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyébként miben más a hatása, mint mondjuk a kávénak? (kávét nem iszom)
2021. márc. 20. 16:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kávé csak koffein, de az energiaitalban egyéb fincsiségek is vannak, pl ízfokozók, meg egyebek is, bár így rögtön nem fogom tudni felsorolni. Random válassz ki egy összetevőt és keress rá, szerintem nem leszel tőle vidámabb hogy ezt viszed be a szervezetedbe
2021. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3: De ugyanakkor rá van írva, hogy B2, 3,5,6,12 vitaminokat is tartalmaz.
2021. márc. 20. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Igyad nyugodtan kettesével, hármasával...jót tesz a szívednek, a vércukrodnak, az idegrendszerednek


Ne foglalkozz az egészségeddel, elvégre amikor kinyitod azt a sz**t már a szagán érezni hogy nélkülözhetetlen a szervezetednek

2021. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a napi rendszerességű energia ital fogyasztás bizonyos korlátok közé szorul, vagy csak bizonyos időszakot jellemez pl. vizsgaidőszak, akkor nem feltétlen jelez függőséget. Az előttem szólónak igaza van, rövid távon ugyan ártani nem fog, de hosszú távon már igen. Így mindenképpen figyelj arra, hogy legyen a fogyasztásban némi szünet, és csak akkor nyúlj hozzá, amikor tényleg szükséged van az energialöketre. Annyiból másabb a kávétól, hogy magas koffeintartalma mellett még tartalmaz egyéb élénkítő szereket is, illetve a benne található cukormennyiség is hozzájárul a hirtelen hatáshoz. Nálam az az ökölszabály, hogy csak akkor fordulok hozzá, amikor nagy agyi teljesítményre van szükségem, de nagyon nem érzem magam toppon, de csak mert megkívántam, vagy mert megszoktam, vagy mert tetszik az íze, ilyen indokból nem veszek egy darabot sem.
2021. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Inkább szedj étrend kiegészítőt ha mindenképpen mesterséges formában akarod bevinni. Vagy egyél sok halat, gyümölcsöt, egészséges ételeket. Hidd el meghálálja a szervezeted, egyrészt jobban fogsz kinézni most, másrészt ötven évesen nem lesz minden bajod.
2021. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, tele van vitaminnal

Mondom, igyad csak amennyit tudsz :D

2021. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokszor az íze miatt is iszom. De például alkoholt sohasem iszom.


Az energiaital valamennyire élénkít, pörget, az alkohol károsabb szerintem, mert tompítja az érzékeket, a kontrollt.

2021. márc. 20. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, a te dolgod, de ettől függetlenül káros. Magadnak ártasz vele, semmi közünk hozzá, csak feltettél egy kérdést és válaszoltunk.

Amúgy meg ha sósavat iszol, az kevésbé káros mint ha hypo-t. Mégse vedeljük literszámra. A kevésbé rossz nem jelenti azt hogy jó

2021. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!