Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat ilyen, ájulás...

Mi okozhat ilyen, ájulás közeli állapotot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy normális jelenség az, amikor felállás után kicsit megszedul az ember, de nálam ez neha kiegészül egy (számomra) ijesztő folyamattal, nem latok, hallok a környezetembol semmit, de közben hallok, látok hangokat es kepeket, remegek, hiperventillalok. Volt, hogy osszeestem, vagy magamban motyogtam mikor vége lett ennek. De nem tart sokáig egyébként.



Azért itt kérdezem, mert ha ez is normális dolog akkor nem szeretnék ezzel orvosokat zaklatni🙂 köszönöm, ha segítesz!



2021. márc. 23. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Nem normalis, en kernek egy teljes verkepet es kivizsgalast. Vagy vernyomas, vagy vercukorra tippelnek, nekem is volt hasonlo tini koromban, de en el is ájultam parszor. Hozzateszem, nem talaltak semmi konkretumot, en a stressznek es a kialvatlansagnak tudtam be,de jobb az elovigyazatossag.
2021. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy vérvétel biztos nem fog ártani, de amúgy - ha ez mindig épp felálláskor jelentkezik - a vérnyomásesés a legvalószínűbb ok. A vércukrod nem fog elkezdeni ugrálni attól, ha felállsz. Azt javaslom, hogy ha kezd elsötétülni a világ, inkább gyorsan ülj vissza. Én attól mindig rendbe jövök, és másodszorra már óvatosabban állok föl.
2021. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vérnyomásod leesik, alacsony a vércukrod, vérszegény vagy és még sok más ok. Érdemes elsőkörben egy labort csináltatni.

Ha nem csak felállás közben van akkor pánikbetegség is lehet.

2021. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!