Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Április 12-étől lesz iskola?

Doncsi1234 kérdése:

Április 12-étől lesz iskola?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 21:58
 51/101 anonim ***** válasza:
80%

#54 ezt kapd ki :( Koronavírusos csecsemőket és gyerekeket is egyre gyakrabban visznek be a Heim Pál kórházba súlyos tünetekkel - tudta meg a blikk.hu.

Két-három hetes újszülötteket is kezelnek a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben – mondta a Blikknek Dr. Szabó László, a kórház belgyógyászatának osztályvezető főorvosa. A járvány harmadik hullámában háromszor annyi gyereket kell ellátniuk, többen is lélegeztetőgépre kerültek vagy műtüdő-kezelésre szorultak.


Mik a járvány harmadik hullámának tapasztalatai a gyermekkórházban? Valóban komolyabb a helyzet? - kérdezte a blikk.hu, amelyre a főorvos egyértelmű igennel válaszolt, és hozzátette:


"A korábbi időszakban is voltak Covid-pozitív betegeink, de azok többsége valamilyen egyéb gyerekbetegség miatt került be, nem „covidos” tünetekkel. Enyhe légúti tünetek, láz és „mellékesen” Covid-pozitivitás kísérte a tüneteket. Csak kisebb számban volt szükség a Covid fertőzés okozta légúti tünetek miatt kórházi felvételre. Most viszont az a jellemző, hogy sokkal több olyan gyermek jön, akinek tipikus "covidos” tünetei vannak: elhúzódó láz, nagyon rossz közérzet, szaglásvesztés, köhögés, tüdőgyulladás. Jobban megviseltek, betegebbek, akik most érkeznek hozzánk."


A főorvos elmondásából kiderül, hogy már k súlyos covidos tünetekkel. Az emelkedő trend jól látszik: az elmúlt hat hétben körülbelül megháromszorozódott a koronavírus miatt a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetébe bekerült gyerekek száma.


A teljes cikket ide kattintva olvashatja el.


Európában is egyre több a koronavírusos gyerek

Hasonló a tendencia más európai városokban is. Tegnap a Robert Koch Intézet vezetője, jelentette, hogy Németországban is gyorsan tejed az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) a 15 év alattiak körében. Lothar Wieler elmondta, hogy február vége óta erősen növekedik a fertőzésgyakoriság az 5-15 éves korosztályban, és az 5 éven aluliak körében is.


Az óvodákban már több járványkitörést regisztrálnak, mint a második hullám tetőzése idején, tavaly karácsony előtt. A fejlemények valószínűleg a B.1.1.7 jelzésű, brit mutációval állnak összefüggésben, bár erre tudományos bizonyíték még nincs.

2021. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 anonim ***** válasza:
6%

Teljesen mindegy hány fertőzött van, ha a tanár be van oltva. Már februárban be kellett volna és akkor be sem kellett volna zárni az iskolákat. A lezárások nem befolyásolják már érdemben a számokat, ez kiválóan látszik most is, kár ezzel példálózni.

Az 1.oltás után 1 héttel már 70% feletti a védettség. Nincs már mire várni. Hiába pontoz le itt a tinisereg, akkor is menni fogtok. Meg vagytok sértődve, mert elveszik a lógásotokat, csak ezért viselkedtek itt úgy, mint egy idegbajos. Már a dátumokat is keveritek, nem ápr 12, hanem 19.

2021. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 anonim ***** válasza:
92%
#58 jolvan jolvan de ha lélegeztetőn leszel akkor irj ide hogy jol vagy e ja irni se tudsz akkor
2021. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 anonim ***** válasza:
8%

58-as

Szerencsére nem az fog megmenteni a lélegeztetőgéptől, hogy a nyafogós tinik otthon maradnak-e vagy sem.

2021. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 anonim ***** válasza:
87%
De igen. Visszamegyünk, elkapjuk és szétfertőzünk mindenkit. Akiknek van esze az most otthon marad és nem fertőz mert nem kapja el. Attól hogy a tanár be lesz oltva a fele osztály lehet koronás. Most is elkaphattam volna jelenlétibe osztálytársam hugától.
2021. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/101 anonim ***** válasza:
32%
Vagy na félreolvastam az első mondat felesleges. ( 61).
2021. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 anonim ***** válasza:
7%

Majd akkor oktass minket, ha a kortársaid nem lófrálnak délelőttönként a városban, meg a plázákban, maszk lehúzva, ahogy kell, puszi 2 oldalról. Meg egyáltalán otthon tartózkodnak, nem buliznak itt-ott és nem 3 napig a barátjuknál alszanak. Addig hiteltelenek vagytok. Ti telibeszarjátok, mi pedig a sulibezárással védjünk benneteket, mi?

Az oktatás látom, hogy milyen, a gyereknek van 4 online órája (nem 1 nap, hanem 1 héten összesen) a többinek a fele elmarad, a másik felében meg linkeket küldözgetnek.

2021. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/101 anonim ***** válasza:
79%

És szerinted én mit csináljak velük? Pont nem érdekel. Igen rossz, és írtam akinek van esze.


Max, házi buliba mehetnek. És miért ne lehetnének a barátjuknák? Több százan utaznak naponta nem szoroz egy. Annyi esze meg kéne legyen mindenkinek ha beteg és tudja nem megy.


Nem kéne általánosítani. Nálunk meg egy héten 21 online óra van. Megszámoltam. Arról meg nem tehetnek hogy néhány tanár tojik az egészre.

2021. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 anonim ***** válasza:
83%
#61 hagyad már magad mi mit tehetünk vele 🙁 ha ennyire zavar mond meg orbánnak xd
2021. márc. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/101 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok. Itt olvasom a válaszokat, és eléggé rosszul esik, hogy annyi nem gondoltok bele abba, hogy valaki a távoktatást kínként éli meg, mint ahogy én is.

Barátaim hiányoznak, túl messze vagyunk ahhoz, hogy találkozzunk. Egy nap rengeteg óránk van, rengeteg beadandóval. Rengeteget ülünk a gép előtt, konkrétan nekem már leszakadom a karom a sok gépeléstől. Elhiszem, hogy ti tüntetni fogtok a digitális munkarend mellett, de nekem kellene a jelenléti oktatás. Tény, hogy csak 1 hónapra, de jól jönne.

Mentális egészség miatt én jobban aggódom mint a vírus miatt.

2021. márc. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!