Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy az óraátál...

Miért mondják, hogy az óraátállítás ennyire meggyötri az embert?

Figyelt kérdés

Túlzó, amit a tudósok írnak. Az emberek amúgy sem fekszenek meg kelnek pontosan ugyanabban az időben. Én egyik nap este 10-kor fekszem, másik nap éjfélkor. Ha szerencsém van, 9 órát is alszom, extrém esetben csak 5-öt. A 80 feletti nagyszüleim sem mindig ugyanannyit aludtak.

Nem értem, hogy 1 óra eltérés miért lenne ilyen nagy dolog. Aki eddig 8 órákat aludt, most pár napig lehet, hogy 7-et fog, az is elég.



2021. márc. 27. 16:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Akik mindennap járnak dolgozni, azok többsége eléggé iödre fekszik meg kel!

Másrészt nekem pl a nagy wc csak a felkelés után (óra szerint 10 percen belül) megy, ha egy órával elállítják az idöt, akkor kb két hét, mire megint beáll a rendszerem.

2021. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"Az óraátállítás növeli a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát."


Nem vagyok orvos, de akinek ez növeli, az a széltől is beteg lesz.

A millió 2-3 műszakban dolgozó ember mit szóljon ehhez?

2021. márc. 27. 17:05
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Hát pl. Egész héten hajnali 3kor keltem , ma is , hiába dolgoztam 2ig bejárós vagyok fél 5re értem haza és jövőhéten újra hajnali 3mas kelés szombatig ( péntek szabad de szombato bekell menni)



Na mennyit pihenek? Semmit

2021. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%
Tudósok nem mondanak ilyet. A politikusok mondják ezt... Hatalmas konteó az egész.
2021. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#3: Ez nem hangzik jól.

Sajnos van, aki évek óta 4-5 órákat alszik, nekik tényleg számít az az 1 óra. Azt meg lehet érteni. De a 4-5 óra nem normális, szomorú, hogy valakinek erre van szüksége, mert 1 munkából nem él meg.

2021. márc. 27. 17:13
 6/26 anonim ***** válasza:
51%

Azért mondják, mert hülyék. Ha valakit annyira zavar, ne állítson órát ősszel, csak arra figyeljen, hogy mindenhova elég márciusig 1 órával később mennie. Ez megterhelő?? Kedvencem az időseket különösen megviseli című fejezet. Nem mennek sehova, nem is kell nekik időre semmit csinálni, akár óra nélkül is élhetnének, akkor mi a franc viselné meg őket?

Az 1-es válasz meg közröhej, az ő szarása miatt kéne eltörölni? Egy egészséges ember 24 órán belül, akkor tojik, amikor akar.

2021. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
Megterhelő ha valaki melózik az nap és kevesebbet alszik.
2021. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

7-es

Ja, mert a melósok többsége mindössze az évnek ezen a napján alszik kevesebbet a kívánatosnál, ugye ?

2021. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, szerintem ha átállunk az egyikre véglegesre, sokkal több hátránya lenne, mint egyszer 1 órával kevesebbet aludni. Hangsúlyozom, hogy európai szinten megint más a helyzet, de az elhelyezkedésünk miatt nekünk kétszer is meg kell gondolni, hogy egyáltalán érdemes-e az óraátállítást megszüntetni, és ha igen, akkor mi a végleges döntés.
2021. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
8 teljesen más a kettő
2021. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!