Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Astrazeneca oltást kapok...

Astrazeneca oltást kapok majd. Milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Arra készülj fel, hogy 1-2 napra kiüt (hőemelkedés/láz, fáradékonyság ilyesmik).
2021. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

apukámnak első adag után láz, és annyira fázott, hogy remegett a szája ill fájt a karja (de nem egyből csak másnap)

a másodiknál nem volt semmi....

2021. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Jó eséllyel túléled.

Sok országban már betiltották.

olvass utána.

2021. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Én hétfőn kaptam az első adagot. Estére belázasodtam, fájt a karom, alig aludtam. Kedden egész nap aludtam, kb. 4 órát voltam ébren. Fáradt voltam, szédültem, fájt a karom, a fejem és a szemem, nem volt étvágyam. Ma már jobban vagyok, de a szemem ugyanúgy fáj, mintha valami nyomná belülről kifelé, és még jobban fáj, ha mozgatom.


Az öcsém is hétfőn kapta meg az első adagot. Ő korábban lázasodott be, éjjel nagyon rosszul volt, nem tudott felállni se, de tegnap délben már semmi tünete nem volt.

2021. ápr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy napig magas lázam volt, fájt mindenem, aztán elmúlt.
2021. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tesómnak 40 fokos láza volt tőle aznap este, másnapra csak kis hőemelkedés, nem is érezte magát nagyon gyengének akkor már. Édesapámnak kutya baja volt tőle, kertészkedett utána egész nap :D

Én is holnap kapom, remélem dönt le nagyon.

2021. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hétfőn délelőtt kaptam pontosan 48 órája.

Napközben abszolút semmi bajom nem volt, estére felment 38,3 ra, valószínűleg utána még följebb, de arra sem volt erőm, hogy lemérjem a lázam, éjjel nem tudtam aludni, hidegrázásom volt, forgolódtam, kitakaróztam, betakaróztam. Másnap még hőemelkedésem volt, étvágytalan voltam. Este megettem egy banánt, amit nagyon furcsa ízűnek éreztem és utána hányingerszerű érzésem volt. A vállamon látható jele nincs az injekciónak, viszont nyomástól még fáj egy kicsit.

Hőemelkedésem most 37 fok kereken, jobban vagyok.

Egyébként pont abba a veszélyeztetett csoportba tartozom, akik meghaltak az Astrazeneca-tól, mivel fiatal egészséges nő vagyok.

Azért abba is belegondoltam, ha a fertőzést kapom el, vajon milyen tüneteim lettek volna, ha csak egy vakcina is így le tudott dönteni.

2021. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Még annyit hozzátennék, hogy valószínűleg hatásos ez a vakcina, hisz felment a lázam és ez annak a jele, hogy az immunrendszerem dolgozni kezdett.
2021. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Tegnap reggel kaptam meg, hát, az éjszaka meg a mai nap az pokol volt. 39 fokos láz, feszítő izomfájdalmak,a karom bedurrant, enni, inni nem tudok. Erős immunválasz,ez megnyugtat,de elég rosszul érzem magam.

A háziorvosom Aspirin Protectet javasolt, 3 hétig napi 1 szemet kell szedni főétkezéskor, sok-sok folyadékot kell inni, és akkor nem lesz gond, a vérrögök miatt aggódtam én is, azt mondta, így elkerülhető. A covidba belehalni sokkal esélyesebb, mint a vérrögökbe oltás után,azt tudom én is mondani, hogy aki Astrát kapott, szedje az Aspirin Protectet, ártani nem fog.

2021. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Magas lázam volt, hidegrázás, fejfájás.2 nap volt az egész. Az oltás helye kicsit megduzzadt, piros, de egyébként minden rendben volt.

Elméletileg veszélyeztetett vagyok én is, 21 éves lány vagyok.

2021. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!