Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomás emelkedése hogyan...

Vérnyomás emelkedése hogyan okoz hypoxiát?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem ezt a parciális oxigénnyomás dolgot. Minél nagyobb a nyomás annál jobb a szövet o2 ellátása vagy rosszabb? Illetve ez hogy függ össze azzal, hogy mekkora mennyiségű o2 kering a vérben? Ha 2 emberben azonos mennyiségű oxigén kering akkor azonos a parciális nyomás?

2021. ápr. 7. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi van? Ezt honnan szedted?


[link]


Egyébként ennyit találtam érdekes téma. De ha jól értelmezem nincs rendes parciális nyomás ugyanis az csak akkor lenne ha az egész teret a gáz töltené ki.

2021. ápr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja én is :D, csak az érdekelne, hogy a magas vérnyomás okozhat-e hypoxiás állapotot. Nyilván nagyobb nyomás éri az érfalakat. Gondolom akkor több vérplazma áramlik a szövetközti térbe, de ez hogy kapcsolódik az o2 hiányos állapothoz?
2021. ápr. 8. 00:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Hypoxia okozhat magas nyomást a tüdőartériában. Ez a pulmonaris artéria hipertónia. Hogy a magas vérnyomás okozna hypoxiát még nem hallottam.


A hipertónia az érfalak megvastagodása és rugalmatlansága miatt alakul ki.


A szervezetben az oxigéncsere a parciális nyomáskülönbségen alapszik. Viszont ezt nem itt fogom elmagyarázni mert beletelne egy órába :)

2021. ápr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem am pont fordítva a hypoxia okozza a magas a vérnyomás, nem?
2021. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!