Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Müller Cecília is megmondta,...

Müller Cecília is megmondta, hogy alapbetegségekkel nem rendelkezők esetén a covid halottak 3%-a halt meg. Akkor nem kellene már régesrég komolyabb nyitást?

Figyelt kérdés

A maradék 97%-nak jellemzően krónikus betegsége volt, vagy öreg, tehát (már nem azért) de előbb-utóbb őket amúgy is elvitte volna valami. Az viszont pótolhatatlan, hogy több, mint 1 teljes év el lett véve a fiatalok életéből egy olyan vírus miatt, amit bár mondanak, hogy mennyire kemények a mutánsok, a haveri köröm mind-mind 2-3 napos fejfájással kihevert. Az egyén felelőssége a saját egészségére vigyáznia, nem értem, másoknak miért kellene korlátozásokat és tilalmakat bevezetni..


Vigyázzon mindenki magára.


2021. ápr. 10. 17:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem mostanában, hanem 8 éves korom óta. Talán ezért is van az, hogy a lepusztult átlagmagyarhoz képest külsőre és belsőre is jóval jobb vagyok.
2021. ápr. 10. 18:23
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

Édes Istenem, de frusztrált itt valaki :D Kedves barátom, utolsó hozzászóló, hogy akarod, hogy bárki, bárhol is komolyan vegyen, ha kulturáltan, személyeskedés nélkül nem vagy képes kifejteni a véleményed? Anno isiben nem volt nyelvórád, nem kellett fogalmazást írni, fejleszteni a nyelvi készségeidet?

Szánalmas, hogy sztereotipizálsz egy egész sportágat (gondolom, kifejezetten a testépítésre fented ki a fogadat, hiába veszed egy kalap alá az összes sportot). Érdekes, hogy ez az "arrogáns farok sportoló" képes épkézláb, káromkodás-mentes mondatokat összehozni, veled "intelligens, sportmentes felvilágosult" emberrel ellentétben. Erről ennyit barátocskám.

2021. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ja, igen, az a poén, hogy attól fél, hogy alacsony intelligenciával rendelkezőnek fogják hinni, holott nem hinni kell, hanem tudni, hogy valóban az van neki. :)
2021. ápr. 10. 18:26
 14/21 anonim ***** válasza:
Azt feltételezni, hogy az intelligencia sportosság függvénye, már eleve nem vall túl magas intelligencia-szintre énszerintem...
2021. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez elég általános dolog egyébként. Sokan elbagatellizálják azt is, hogy megannyi sportlehetőség megszűnt, de nem veszik észre, hogy nem a tonnaszámra megevett chips, a spar párizsi és a segg+szék összeolvadásától lesz valaki egészséges, ezért nemhogy gáz dolog, ha valakinek hiányzik a sport, hanem alap kellene, hogy legyen.
2021. ápr. 10. 18:31
 16/21 anonim ***** válasza:

#14: És önteltebb is! :D


Nézd meg a krónikus betegségeket azon a listán. Magas vérnyomás, cukorbetegség, krónikus elhízás. Egyik sem halálos önmagában, mindegyikkel évtizedeket lehet még élni. De sokszor daganatos betegséggel is.

2021. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Engem majdnem megöltek testnevelésórán a gimiben. Egy barátom meg behányt a pályára. Azóta aki nekem sportolással jön, egyszerűen bemutatok neki. Te is valami idióta tesitanár-féle vagy?

Miért van bajod azzal, hogy ki hogy éli az életét?

2021. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#20 Kit érdekel, hogy bemutatsz neki :D

Én meg bemutatok azoknak, akik az elhízás miatt pusztulnak meg, ez van.


Egyébként nem érdekel, hogy ki hogyan éli az életét addig, amíg engem közvetlenül nem érint. Az 1 éve levő karantén pedig érint.

2021. ápr. 10. 18:57
 19/21 anonim ***** válasza:
Emberek, tudjátok évente ebben az országban hányan halnak meg valamilyen szív, vagy érrendszerhez köthető betegségben? Kb. 60.000-en. Tudjátok, hogy daganatos betegségben mekkora ez a szám évente? Kb 30-35 ezer ember. Ez barátok között is 90-95 ezer elhunyt. Kovidban eddig elhunytak 23 ezren ebben az országban. Nézzük meg, hogy zömük milyen betegségekkel küzdött. Én komolyan veszem a vírust ne értsetek félre, a szabályokat is betartom, nem vagyok vírustagadó sem. Viszont érdemes lenne megtudni, hogy abból a 23 ezer emberből, hány halt volna meg Kovid nélkül is a közeljövőben, mert vagy annyira idős, vagy alapból súlyos beteg volt.
2021. ápr. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tipikus immunnáci vagy. Felsőbbrendűnekj gondolod magad, amiért sportolsz és egészséges vagy. De semmivel sem érsz többet egy asztmás, magas vérnyomásos vagy cukorbeteg embernél, aki élhetett volna még évtizedeket a vírus nélkül. Azokról nem is beszélve, akiknek semmilyen betegségük nem volt. Én is fiatal vagyok, nekem is elegem van a korlátozásokból, valószínűleg túléltem volna, ha elkapom a vírust, így oltás után már nem derül ki... De kibírtam, mert fontosak számomra a szüleim, a kevésbé egészséges ismerőseim, és tudom, mit jelent az a fogalom, hogy társadalmi felelősségvállalás.
2021. ápr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!