Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha külföldi állampolgár...

Ha külföldi állampolgár vagyok, de itt van egészségbiztosításom mert itt élek egy pár hónapja akkor is regisztrálhatok az oltásra?

Figyelt kérdés

TAJ számom már van hisz muszáj a munkavállaláshoz láttam hogy csak azt kérik az oldalon, viszont orvoshoz még itt soha nem voltam, be sem vagyok jelentkezve háziorvoshoz sem.


Hogyan zajlik ilyenkor az oltás? Választanom kell háziorvost előszőr vagy regisztrálhatok anélkül is?


2021. ápr. 11. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha fizeted a tb-t. Külföldi állampolgárok is fertőznek.
2021. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bemész a legközelebbi haziorvosi rendelőbe, és ott lakóhely utca házszám alapján kijelölnek egy doktort. Rövid regisztráció és bent is vagy a rendszerbe.
2021. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A legújabb Fidesz törvény szerint a migránsok még ha fizetnek is tb csak sürgős esetekben ingyenes az ellátás.

Index.hu n olvastam

Remélem nem igaz

2021. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, ha fizet tb-t legálisan van itt azaz nem migráns.
2021. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

De nem is magyar állampolgár, különben a migráns bevándorlót jelent, mint a magyar Ausztriában ...

Ez kb 1 éves törvény neten nem találtam meg, csak azt hogy uniós ember egyszerre csak 1 országban lehet biztosított

2021. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha itt él és dolgozik,tb fizetve van, akkor simán regisztrálhat.Ha Eu kártyája van akkor jár csak sürgősségi ellátás, viszont valami olyat is olvastam hogy ha valaki csak EU kártyás de magyar állampolgár az is regisztrálhat.
2021. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!