Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hiszi el, hogy ennyi a...

Ki hiszi el, hogy ennyi a beoltott ember?

Figyelt kérdés
Alig van oltott a környezetemben, máshol meg név és arc nélkül állítják, hogy már a fiatalokat is oltják. Egy kicsit fura nekem ez a 3 milliós szám.

2021. ápr. 12. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont azon gondolkoztam, hogy szinte mindenki oltott lesz már a környezetemben. Szülők, nagyszülők túl vannak 2 oltáson nálam és a férjem oldalán is. Testvéreim és családjaik az elsőn. A munkatársaim is , csak 2 fiatalabb van rajtam kívül. Ha nem most próbálkoznánk babával akkor mi is regisztrálnánk. De fura hogy mindenki túl van én meg magyarázkodhatok.
2021. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg szinte minden ismerősöm oltották már legalább 1x.

Nem fura.

2021. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mennek a zöldek persze, nálunk meg senki sehol, és Ti mivel lettetek oltva? Mert ha már még várnom kell, akkor már inkább válogatok...
2021. ápr. 12. 14:32
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Pfizer, ezt tartom a legbiztonságosabbnak, persze erről sem lehet tudni hosszútávon okoz-e valami gondot.

Egyébként több ismerősömet astrazenecaval oltották, az egyiknek súlyos izületi gyulladása lett most már 1 hónapja kórházban van a másik sajnos szintén kórházba került, de ki már nem jött... nem értem miért nem tiltják be ezt az oltást.

2021. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok ismerősöm kapott már oltást. Fiatalok is. Én 62 éves vagyok, de még nem szóltak hozzám.
2021. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ismerősöm aki regisztrált már meg is kapta az oltást (30-40-es korosztály). Ha ebből indulok ki akkor igaz lehet.
2021. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is regisztrált a legtöbb ismerősöm, sokuk megkapta legalább az elsőt.

Én még nem regisztráltam, előtte szeretnék kivizsgálásra menni.

2021. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen vegyes a kép: 60 feletti rokonaim és ismerőseim már megkapták, 60 alatt kb. a fele. Én még nem kaptam (40N), de 3-4 egészséges huszonéves ismerősömet már oltották.
2021. ápr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én ismerőseim közül is sokan megkapták, de eléggé vegyes a kép. Anya és a férje megkapták a Szputnyikot (50-esek), a párom szülei is, szintén ötvenesek, egyik Szputnyikot, másik Pfizert kapott (tanár). Ebből a korosztályból a regisztrált ismerőseim java része oltva van, aki nem, az vagy valamiért nem fogadta el a felkínált vakcinát (az egyikőjüknek nem fért össze a betegségével), vagy a háziorvosi körzetükben kiugróan sok az idős beteg.

Én 27 leszek, szintén oltva vagyok Astrazenecával, nekem mázlim volt, mert mások lemondták, és véletlenül pont leveleztem a háziorvossal, aki így be is hívott aznapra. A páromnak (28) még nincs oltása, de a legjobb barátom barátnője most fog kapni szintén Astrát, vagy kaphatott volna ma Szputnyikot, de ma nem tudott menni. A legjobb barátomnak még nincs (35). De egy barátnőm (25) oltva van Modernával, nincs alapbetegsége. Mi mind az öten egészségesek vagyunk. Nézegettem, hogy több volt egyetemi csoporttársamnak is kinn van a profilképén, hogy oltottak, ők tanárok, ezért kapták.

Az idős regisztrált ismerőseim közül szinte mind oltva van, leginkább azok nem, akiknél valamit jól elkavartak és utána kell járni, vagy valamit nem kaphattak.


Szóval ha az ismerősi körömet nézem, akkor szerintem is reális a beoltottak száma.

2021. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oltott van a környezetemben. Van aki ismeretséggel, ügyeskedéssel.

Én egészséges, 36 éves vagyok. Hiába regisztráltam, az sokat nem ér úgy látom. Az orvosomat el sem érem.

2021. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!