Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koronavírus velünk marad,...

A koronavírus velünk marad, úgy néz ki. Hajlandóak lennétek hosszú távon betartani az alábbi óvintézkedéseket?

Figyelt kérdés

Idegenek közötti távolságtartás: a személyes tér (amelybe nem illik belépni) 1,5-2 m-re kiterjesztése, ahol csak mód van rá.

Közösségi terekbe (boltok, közintézmények, munkahelyek, iskolák, óvodák, színházak, mozik, éttermek, különféle szolgáltatók stb...) belépés előtt kötelező kézfertőtlenítés kihelyezett (érintésmentes) adagolókból.

Bármilyen légúti megbetegedés esetén kötelező maszkhasználat, amíg a tünetek fennállnak.

Munkahelytől, iskolától kötelező távol maradás, akinek cseppfertőzéssel terjedő betegsége van, gyógyulásig.

Egészségügyben, szociális intézményekben dolgozóknak kötelező maszkhasználat, amíg a betegeket, bentlakókat látják el.

Külföldi utazás után 1 hét otthonmaradás, vagy kötelező maszkhasználat mindenütt.

Viszont ezek mellett minden visszatérne a normális kerékvágásba.



2021. ápr. 17. 20:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, hajlandó lennék ezeket a szabályokat betartani.
Nem, nem lennék hajlandó ezeket a szabályokat betartani.
46 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
2021. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Jobb lenne így mint ahogy most van és NO oltàs☺
2021. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért a cseppfertőzéssel terjedő betegségek esetén eleve javasolt otthon maradni hogy ne fertőzd le influenzával a munkatársakat/osztálytársakat.

A távolságtartás úgysem menne. Pl találkozol valakivel akkor 2 méterről beszélgettek? Vagy a boltban 2 méterenként állsz sorba? Most is ráállnak a nyakadra pedig a csapból is a távolságtartás folyik...

Az utazás utáni karantént meg senki nem ellenőrzi és nem fogják erre pazarolni a szabadságukat az emberek, vagy emiatt pl két hét helyett csak egyre elutazni...

2021. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%

Hajlandó lennék betartani ezeket az óvintézkedéseket, bár ha mondhatok véleményt, szerintem nem lesz ezekre mindig szükség. Azért szerintem egy idő után csökkenni fog a járvány világszerte, vagy akár eltűnik, mert azért sok helyen oltanak, mégha nem is fogadja el mindenki az oltást. Mégha nem is mindegyik oltás ugyanolyan hatású, szerintem az sokat számít, hogy már vannak oltások. Izralben már kinyitott minden, várják a turistákat, szinte megszűnt a járvány. Jó, nem teljesen, de nagyon-nagyon lecsökkent és szerintem még tovább fog csökkenni. Meg ugyebár az emberek egy része már átesett a fertőzésen. Az is számít. Elvileg már valami tablettás gyógyszerrel meg spray-vel is kísérleteznek.


Én úgy gondolom, hogy egyre inkább kifele megyünk majd a járványból, nem ebben a pillanatban, de szerintem ez lesz a vége.

2021. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem irreálisak ezek a szabályok, amiket írtál. Az nem olyan katasztrófa, ha velünk marad a koronavírus, mert a többségnek lesz rá már valamiféle immunitása. Most az volt a gond, hogy kezdetben szinte senkinek sem volt. A lakosság egy része oltatni fogja magát az influenzához hasonlóan. Bizonyos higiénés szabályokat is valószínűleg komolyabban fognak venni, főleg a kritikus téli-tavaszi szezonban. A vírusok evolúciója pedig általában arra mutat, hogy egyre enyhébb tüneteket okoznak (valójában egyáltalán nem éri meg nekik súlyos tüneteket okozni).
2021. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, magatoktól betartani, nem azért, mert valaki megbüntet, ha nem.

Távolságtartás IDEGENEKTŐL, akikkel csak azért vagy egy térben, mert nekik is pont ott van dolguk, de különben semmi közötök egymáshoz, nem az ismerősödtől, akivel találkozol. Igen, a boltban pontosan így.

És pont azért a másik opció a maszkhasználat egy hétig, ha nem akarsz/tudsz otthon maradni külföldi utazás után.

Persze, hogy javasolt, csak sokakat nem érdekel, ha összefertőzi a munkatársait. Hát ezután az ilyen embereket ki kellene nézni a közösségből, nem elfogadni, hogy ezt csinálja.

2021. ápr. 17. 20:43
 7/32 A kérdező kommentje:
Hát, ennek a vírusnak az evolúciója egyelőre nem ebbe az irányba mutat. Évtizedekben/századokban mérve talán igen.
2021. ápr. 17. 20:45
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem irreális szabályok, mert aki egészséges, annak csak az lenne a dolga, hogy vadidegeneknek ne álljon a nyakára, meg kezet fertőtlenítsen, ha bemegy valahová.

Ha beteg lesz, otthon marad, ha megteheti. Ha nem teheti, maszkot vesz fel, és amennyire tudja, kerüli az embereket.

A legnagyobb kényelmetlenséggel a külföldi nyaralás járna, de még az is mi ahhoz képest, ami most van!

2021. ápr. 17. 20:50
 9/32 anonim ***** válasza:
Vàllalhatóbb mint ami most van és nem kéne 2 - Pcr teszt ha külföldre megy vki vagy ha jön vissza és nincs karantén utàna ha 1 hétig maszkot visel
2021. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Egyet nem tudnék elfogadni: a kötelező kihelyezett kézfertőtlenítőt.

Egyszerűen a hideg ráz tőle,még akkor is ha érintésmentes.

Egyszer nyomtak a kezemre ilyet,totál bevörösödött,soha többet!

Sajátom persze használom,ahogy kell.

2021. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!