Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covidosként iskola?

Teccesz123 kérdése:

Covidosként iskola?

Figyelt kérdés
Sziasztok lehetséges hogy covidos vagyok (enyhe tünetekkel).Az lenne a kérdésem hogy a tanítás hogy lenne nekem?Mert elvileg május 10.-én mennénk vissza iskolába de így nem tudom elképzelni hogyan zajlana nekem ez a dolog,valaki leírná?Mert ha az vagyok akkor oltást is csak 3 hónap múlva kaphatnék, de ez teljesen mindegy lenne mert a korosztájom belüliek (16évesek)nincsenek beoltva legalábbis nállunk.(Bocsi a helyesírási hibákért)

2021. ápr. 19. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Addig vagy elmúlik, vagy kórházban leszel.
2021. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel covidos vagyok és elmulnak a tüneteim attol még nem mehetek iskolába vagy de?
2021. ápr. 19. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Teszteltess előbb!

Az egy dolog, hogy te hogy érzed magad.

De ha 20 gyereket és a tanárodat megfertőzöd, és ebből csak hárman halnak meg?

2021. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem nagyon értetted meg a kérdést.Le is irtom hogy lehet hogy az vagyok (holnap megyek teszteltetni).Gondolom ha az vagyok nem mehetek suliba de akkor nekem hogy lesz az oktatás?
2021. ápr. 19. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha beteg vagy, ez lesz a kisebb gondod.

Egyébként távoktatás.

Igaz, hogy nem kötelező, de sok helyen megoldják. Olvass híreket, és kérdezd meg a tanárokat is.

2021. ápr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Május 10-ig több mint valószínű, hogy meggyógyulsz. És akkor mehetsz.
2021. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha addig is pozitív marad a teszted, gondolom úgy lesz az oktatás, mint minden más betegséggel otthon maradó diáknak ezelőtt is... az osztálytársaid megmondják mit vettek aznap, te pedig megtanulod.
2021. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha már nem érzed magad betegnek miért ne mehetnél? Ne hallgass a sok rettegőre, agyilag zokni az összes
2021. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Rég nem kell az otthoni gyógyulás után teszt, és végképp hülyeség érte kiadni 10-20000 forintot, ha egyszer meggyógyultál. Ha a betegség kezdete óta eltelt már 10 nap, és a tünetek 3 napja elmúltak, a protokoll szerint mehet mindenki dolgozni/iskolába. Nem véletlenül van így, a WHO ajánlás is ez, mivel enyhe lefolyású covidnál 5-9 napig ürül a betegből fertőzőképes vírus, tovább semmiképp (a pcr teszt a nem fertőzőképes vírust is kimutatja, ezért az tovább is lehet pozitív, de ha a beteg már teljesen jól van, akkor nem kell vele foglalkozni). Ami utána marad még enyhe köhögés vagy ilyesmi, az már csak szövődmény. Van aki egy sima nátha után is egy hónapig köhécsel, de az már nem betegség és nem fertőz. Ennyire ne fossatok már!


Kérdező, ha 10 nap múlva gyógyultnak érzed magad, akkor gyógyult vagy. Semmilyen lázas fertőző betegségnél nem kellett soha gyógyulás után is hetekig otthon maradni, mert nincs olyan, hogy valami addig fertőz. Gyógyulás plusz 3 nap a biztonság kedvéért, és rendben vagy.

2021. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!