Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ez? Veszélyes?

Mitől van ez? Veszélyes?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre, hogy kakilás után véres a wc-papír. De nem annyira, csak egy kis pecsét világos piros színű. Nem túl puha a székletem, de nem is beton kemény, ha ez számít, szóval nem tudta kikezdeni vagy megsérteni. Mindig csak egy kicsit véres, tehát nem olyan vészes, viszont tudom, hogy nem normális. Ez már 3 napja, minden kakilás után, egy kis pecsét nagyon világos vér a wc papíron. Ez aranyér lehet? Az mennyire veszélyes? Nem nagyon értek az ilyenekhez :( Nem fáj, nem viszket, és nem érzek semmit. Orvoshoz sajnos nem tudok fordulni, mert olyan helyen lakok, ahol már csak a covid betegekkel foglalkoznak és nincs idő az orvosoknak foglalkozni ilyen kis 'semmiséggel'. Valaki tudja esetleg, hogy ez mi és mitől van? Valami krém vagy gyógyszer esetleg segíthet?:(

17/L



2021. ápr. 22. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem ezután jött ki az aranyerem, de nekem csak egy dudor volt a bőr alatt, nem volt durva
2021. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És azt hagyhatom úgy? Vagy kenjem be valamivel? És ez milyen időnként jön elő? Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de eléggé parás vagyok és sok mindentől beijedek könnyen:(
2021. ápr. 22. 09:48
 3/12 anonim ***** válasza:
van kívül valami látható seb vagy valami? én a dudort kentem, miután kijött, ilyen fájdalomcsillapító kenőccsel, áttértem a nedves törlőkendőre wc papír helyett, figyeltem hogy sok folyadékot és rostot fogyasszak, és egy héten belül lemúlt nekem, pedig állómunkát végeztem. de mondom, nekem egyáltalán nem volt durva.
2021. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem látok semmit, de ha lesz, akkor mivel kell kenjem? Valami konkrét kenőcs?
2021. ápr. 22. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
hát én nem Mo-n élek, úgyhogy hiába mondom azt a márkét amit én használtam. de azt hiszem az advilnak van fájdalomcsillapító kenőcse. de lehet venni konkrétan aranyérkenőcsöt is
2021. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid!
2021. ápr. 22. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
nincs mit, remélem nem komoly a baj
2021. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg belső aranyér,amit egy proktológus tapintással tud diagnosztizálni. Nem mindegyik jön ki és több fokozata is van.

Élénkpiros kis vér a papíron általában annak a jele.

Esetleg nem használsz durvább wc papírt? Az is kidörzsölheti és okozhat kis repedést ami ugyan nem fáj de picit vérezhet.

2021. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most átváltottam nedvestörlőre, de lehet van abban valami amit mondassz. Hogy kicsit durvább a wc papír. A vér színe nem annyira élénk piros, inkább ilyen rózsaszínes, átlátszó piros és eg, kicsi pecsét, minden kakilás után. Se több se kevesebb. Ezért is érdekes
2021. ápr. 22. 13:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.Én sima neugronormon kenőcsöt használok ha ilyen gond van,a proktológián ajánlották illetve más beteg is javasolta akivel a rendelőben találkoztam.

Nyilván ha már fájdalom van és kitapintható külső aranyér jelenik meg akkor más szer kell és érdemes orvoshoz menni,de egy kisebb problémára jó,mint pl repedés. Használatkor egy picit próbálj a végbélnyílásba is benyúlni egy ujjal. Tudom hülyén hangzik de így mondták nekem is.

2021. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!