Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat így a fejem?

Mitől fájhat így a fejem?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok. Mitől fájhat a fejem? Leginkább a bal fele fáj, de van hogy fent a fejem tetején érzem néha pedig a tarkómon de van olyan is hogy csak 1 pontba érzem. Nem függ napszaktol és attól sem hogy állok, fekszem vagy ülök. Nem tudom az közrejátszhat-e, hogy sokszor későn fekszem le 2 felé és bár délben kelek nem alszok jól. 7-ig alszok onnantól pedig már gyakran megébredek. Bár eddig nem okozott ez gondot. Lehet nem is ez okozza. De vajon mitől fáj így a fejem? Nem vagyok se frontézékeny se migrénes.

2021. ápr. 24. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az alvási rutinod nagyon rossz, ajánlanám hogy ezen változtass. Feküdj le 11-kor és kelj fel 7-8-kor, sokkal jobb lesz tőle minden.

Nem tudom hogy a fejfájást ez okozza-e, azt ezer dolog okozhatja, ennyi infóból ezt nem tudom megmondani - alapból a migrénre meg a frontérzékenységre tippelnék, de ez ugye ki van zárva.

Függetlenül ettől az alvási rutinodon mindenképp változtass mert ez komoly kihatással lehet rövid-és hosszútávon mind a fizikai, mind a mentális egészségre.

2021. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, az alváson nagyon sok múlik.

Nem csak a mennyiség, hanem az időpont is.

Nem mindegy, hogy este 11 kor fekszel le, vagy csak éjjel 2 kor.

Egész másképp reagál a szervezet.

Én ha dolgozom, és hajnal 4 kor fekszem le, hiába alszok 11-12 óráig, akkor is nyomottan, fejfájással ébredek.

Pont most, ettől a héhéttő ismét recept nélküli lett a Quarelin tabletta.

Nekem csak ez segít. Nem véletlenül volt egy pár évig receptes.

Ez egy hármas kombináció. Van benne koffein, görcsoldó, fájdalom csillapító, megfelelő arányban.

Próbáld ki, persze a tökéletes megoldás a rendes kiegyensúlyozott alvás lenne.

Mellékhatása nincs. Ha majd szét robban a fejem, csak ez segít.

Még egy jó tanács. :

Nem tudom van e az életedben valamilyen testmozgás.

Én amióta esténként rendszeresen futok, szinte teljesen megszüntek a fejfájási panaszok.

Egy kis otthoni torna, vagy bármi is sokat segít, amitől megpezsdül a vérkeringésed.

Tisztulnak, szabadabbá válnak az érfalak, jobb lesz a keringés.

2021. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!