Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van köze a cukorszintek, hogy...

Van köze a cukorszintek, hogy mikor mérjük?

Figyelt kérdés

Pl.: valaki felkel fel 6 kor és mondjuk 6 - fél 7 fele megméri.


Másik , ha valaki felkel 8 órakor és megméri a cukorszintet fel 9-9 fele.



Befolyásolja az értéket ? Mind a kettő ehgyomorra .



2021. ápr. 25. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A szedett gyógyszer lecsengő hatása is befolyásolhatja, valamint pihenés közben az emésztő rendszer is másként működik.
2021. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen gyógyszer :D csak kiváncsi vagyok, mert laborban reggel mérve 4.6 volt , itthon 9 körül mérve 5.5.
2021. ápr. 25. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam tipikus, hogy felkeléskor mondjuk 4.7, és utána ha nem eszem, pár óra múlva kicsit följebb megy, 5.2 vagy ilyesmi lesz. Ha ébredés után sokat heverészem, akkor már fölkeléskor lehet 5 fölötti. Nem vagyok cukorbeteg, csak van egy mérőm és kísérleteztem vele. Egyébként azért tud nőni a vércukorszint evés nélkül, mert a máj raktároz szénhidrátot, tud glükózt kiválasztani a vérbe, nem csak akkor, ha épp ettél valamit.
2021. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahhaaa, szóval akkor ezért lehet magasabb, mert a máj elkezdte adagolni a cukrot , mert úgymond későn keltem :D .
2021. ápr. 25. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha rákeresel a hajnali jelenségre, akkor azt is meg fogod találni, hogy hajnalban az agyad egyenesen utasítja a májat, hogy emelje meg a vércukorszintet. Mert jól jön az majd ébredéskor. Egészséges emberben ez persze jó, a cukorbetegeknél problémát okozhat, mert inzulint senki nem ad be nekik alvás közben.


A másik tényező, ami éhgyomornál vércukoremelkedést okoz, hogy nem csak a máj kezd el glükózt adagolni, hanem az izmok is csökkentik a felvételét (ha jól rémlik, akkor valamilyen, az agy által kibocsátott hormon miatt). Ugyanis ha kevés a cukor, akkor az a fontos, hogy az agynak, fontos szerveknek jusson. És mivel ez a két folyamat nincs tökéletesen összehangolva, kicsit megnőhet a vércukorszint, persze az egészséges határokon belül.

2021. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!