Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki kapott oltást és meghalt?

Van aki kapott oltást és meghalt?

Figyelt kérdés
70 feletti idősebb korosztály
2021. ápr. 28. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Igen, a kormány sokat kritizált táblázata szerint átlagosan minden 5000 beoltottból 1 meghalt.
2021. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem itt nincs ilyen személy.


A statisztikák alapján viszont többen is vannak, nyilván a vakcina nem ad azonnal védettséget, ha valaki két héten belül ráfertőződik (pfizernél, modernánál kicsit lassabb a reakció, a többinél kicsit gyorsabb), akkor simán meghal covidban ugyanúgy.


Arányaiban viszont kevesebben halnak meg...

2021. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
De van, én itt vagyok. Pontosan így jártam. Oltás után feldobtam a talpam. Legyetek óvatosak.
2021. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Rengetegen meghalnak, csak a sok hülye birkának ez nem ér el az agyáig.
2021. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Az oltás miatt? Nem.

Az oltás ellenére? Igen.

Sajnos viszonylag ritkán, de előfordul, hogy valaki az oltás ellenére is belehal a COVIDba.

Ez amiatt lehetséges, mert az oltás (mint minden oltás) úgy működik, hogy a szervezetet antitestek termelésére és immunválaszra (védekezésre) késztetik, így amikor ténylegesen találkozik a betegséggel, addigra a szervezetnek már van ellene fegyvere és ellenálló képessége.

Sajnos azonban az, hogy kinél mennyi ilyen antitestet termel a szervezet, az nagyon tág határok között változhat, és ez nem az oltás típusától függ igazából, hanem annak az embernek szervezetétől, aki az oltást kapja. Van, akinek a szervezete több tízezer, van, akinek csak párszáz antitestet termel. Az áltagos szervezet, ha jól tudom, ezres nagyságrendben termeli.

És sajnos van, akinek viszont csak annyira kevés antitestet termel a szervezete, hogy az nem teszi ellenállóvá a betegséggel szemben, és súlyos szövődményeket is kaphat emiatt, sőt bele is halhat a betegségbe.

Hogy kinek mennyi antitestet fog termelni a szervezete, azt viszont az orvosok sem képesek előre megjósolni.


Be kell adatni, és reménykedni, hogy termelődik elegendő antitest.


Számszerűleg Magyarországon jelenleg 273 olyan emberről lehet tudni, aki az oltás ellenére is belehalt a COVID-ba, de ezeknek a számából igazából le kellene vonni azoknak a számát, akik még a védettség elérése előtt elkapták a betegséget, mert ők nyilván eleve túl későn kapták az oltást. Ez az adat viszont ismeretlen.


A 273 persze magas szám, de ha azt vesszük, hogy csak naponta, vagy másfél naponta halnak meg ennyien minden nap, ahhoz képest számszerűen kevés.

2021. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 jól összefoglalta.

Nekem apukám halt meg, de ő nem az oltás miatt, hanem mert sajnos előbb elkapta a covidot, majd covidosként a lappangási időszakban lett beoltva.

2021. ápr. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy válaszoljon?
2021. ápr. 29. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pár kismamáról olvastam akiknek ráoltottak a tünetmentes covidra és ez miatt haltak meg, plussz sokan szimplán az oltás után
2021. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy orvosi weboldal, ahol gyűjtik az ilyen oltás utáni infókat, a beérkezett tapasztalatok alapján. Nyilván nem "hivatalosan".

Orvosok a tisztánlátásért. Ott sok beérkezett olvasói észrevétel van publikálva. Sajnos nem adhatok linket, mert cenzúráz minden ilyet a gyakori. Lehet, ezt is törölni fogják vagy töröltetni... Ennyit a szólásszabadságról! :(

És még azt mondják, hogy nincs diktatúra.. Meg hogy minden szép és jó az oltás körül. Ha valóban így lenne, akkor szerintem nem lenne szükség ekkora cenzúrára,mert itt is mindent törölnek, ami az oltás ellen hoz fel példákat,linkeket. Youtube és face ugyanígy.

2021. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy anyámnak pont tegnap mesélte egy volt osztálytársa, hogy a férje a második oltása után, rá egy hónapra halt meg váratlanul és nem volt alapbetegsége. De utcai beszélgetésekből is hallottam már ezt-azt, szóval nem teljesen egyértelműen pozitív a helyzet. Anyósomék bezzeg simán túlélték mindkét oltást. Szerintem szerencse kérdése az egész. Van, akinek a szervezete jobban tűri, ha terrorizálják.
2021. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!