Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Operátori munkára tippek?

Operátori munkára tippek?

Figyelt kérdés

Két napja kezdtem. Alkatrészeket mozgatok, két kézben 1-1 5kg-os darab, 3-4 másodpercenként hajolok és rakom fel, vagy veszem le a kalodába. Olyan fájdalmam van a két karomban, hogy műszak végére nem bírom megemelni a táskám. A talpam még elviselem, de a kezem használhatatlan és emellet sajnos még takarítói munkát is végzek heti kétszer, szinte aludni járok haza. Gyári munkások, van valami bevált tippetek a fájdalmakra?

Köszönöm!

21/l



2021. ápr. 29. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélem csak diákmunkában csinálod, ha viszont nem, akkor a Te érdekedben végezz el valamilyen képzést/tanfolyamot.

Én éjszakai műszakban diákmelózok heti 2 napban, ahhoz képest egész jól fizet, de egyrészt végig acélbetétes bakancsban kell lenni, maszk, kesztyű, 10-30kg-os csomagok fel-le rakodása, szortírozása. Így 22 éves fiúként eltűröm, de hosszútávon biztos hogy nem csinálnék semmi hasonlót annak ellenére hogy jó fizikumom van megterhelő munka.

Ha éppen pedig nem csomagot kell mozgatni, akkor adnak egyéb feladatokat.


Viszont minden elismerésem és tiszteletem hogy egy hasonló munka mellett még képes vagy másodállást is vállalni. De az ilyen munka nem nőknek való.

Ha hosszabb távon tervezed ezt csinálni elképzelhető hogy hozzá fog szokni a kezed, én 1 hónapja dolgozok, most már nincsen fizikai fájdalmam, mellette pedig itthon saját testsúllyal is elkezdtem edzeni (fegyencedzés), talán az is segített hozzászokni.

Konkrét tippet viszont nem tudok adni.

2021. ápr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
5 kg? Én volt h balaztam napi 14 órában 20 kilókat emeltem folyamat.
2021. ápr. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Azt megnézném, mint munkavédelmis, hogy milyen hely, ahol ilyen van...


Nekem az lenne a tippem, hogy keress közben más melót. Semmi nem ér annyit, hogy az egészséged tönkretedd. Mindemellett nem Bangladesben vagyunk, hogy ilyen melót kelljen csinálni, engem felháborít, hogy ilyen még 2021-ben van.


Én diák koromban dolgoztam egy keveset vendéglátásban, tudom milyen amikor nem piheni ki magát a szervezet és a 14 órás melót már fájó lábbal kezded. Nem normális ez, próbálj meg váltani, mert ez nem állapot.

2021. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt feketén csináltam kint a földeken meg 17 évesen. Jól is kerestem vele. Napi 15 k diákként. Most vagyok 25
2021. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Tudod ki ellenőrzött minket... 😄 Max a főnök a klímás terepjarojabol, h rohadt volna el - mondtam anno magamban.
2021. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, közben keresek mást, de egy hónapig ki kell húznom. Ezért sem hagyom ott a takarítást heti 2x emellett, mert ha nem bírom és fel kell mondanom, akkor kell valami b terv. Embertelen, ami bent van, szünet meg persze öt perc két óránként. Arra elég, hogy kisétálok az öntödéből és vissza
2021. ápr. 29. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!