Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan, amikor az agy...

Van olyan, amikor az agy direkt "felejt"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van az agynak olyan védekezési módszere, hogy az agy elrejti a tudat elől a rossz, traumatikus emlékeket. Pszichológusom szerint.

Röviden megpróbálom felvázolni a történteket.

A páromat másodjára "vádolták" meg azzal, hogy rámászott egy barátnőmre, a Masodiknal már kapcsolatban voltunk, elsőnél nem. Ennek a barátnőmnek a párja az én párom legjobb barátja és már 2 és fél éve együtt vannak. Párom ezt tagadja, de mikor részleteket kértem, mindig az volt a vége, hogy nem emlékszik. Az első esetnél is ugyan ez volt, hogy nem emlékszik.

Én ezt félre tettem, mivel nem tudtam, hogy kinek higyjek. Viszont ezen a héten kiderült, hogy az exevel is volt hasonló és 2 srác szedte le a páromat az exéről. Ma rákérdeztem, azt mondta ilyen nem történt. Az exe eléggé ittas állapotban volt akkor, nem is emlékezett erre, hanem másnap a 2 srác mondta el neki. Páromnál rákérdezett erre, a válasz ugyan ez: nem emlékszem.

Kérdeztem ma tőle, hogy arra emlékszel, mikor az exed kérdőre vont? "Őszinte leszek, nem"

Egy baráti társaságunk van, így a barátnőm is sírt nekem, hogy miért akarna ilyet kitalálni? Másodjára meg plane.

És ez a kérdés kavarog bennem, hogy van esetleg olyan, hogy az ember ilyen módon direkt felejt?

Köszönöm előre a válaszokat!



2021. máj. 1. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű, hogy emlékszik rá, de tagadja. Ha nem így lenne, akkor egy normális ember nagyon megijedne attól, hogy ilyen dolgokra nem emlékszik, menne orvoshoz ezzel.


(Volt egy hasonló eset jónéhány éve, felkapta a média is. Ott a pasi több nőt molesztált randomaz utcán, de nem emlékezett később rá, ezért elment orvoshoz, pszichológushoz is, hogy valami nem stimmel. A pszichológusnő meg először nem is tudta, hogy mit tegyen, mert őt is molesztálta a pasi. Nála valami durva személyiségzavar derült ki a végén.)

2021. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak tagadja. Max akkor lehet, h tényleg nem emlékszik, ha alkoholtól vagy drogtól/gyógyszerektől durván be volt állva. Józan állapotban neki ez nem trauma, hogy az agya elzárja.
2021. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az agy mindig direkt felejt:)
2021. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Neki abban mi a trauma, hogy rámászik nőkre? Jól értem, hogy megakart erőszakolni egy ittas nőt vagy mi a francért kellett leszedni őt róla?

Annak a nőnek lennének traumatikus élményei inkább, nem a féreg pasidnak.

Annyira szétcuccozta inkább magát, hogy észre se veszi kiket bánt, gratulálok ehhez a főnyereményhez!

2021. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát megpróbált megerőszakolni egy vagy több nőt, és te vele vagy?

Gratulálok.


Persze, hallotta ezt az "agy elfelejt dolgokat" - pszichológiai magyarázatot (ami létező védekező metódus pl súlyos trauma esetén), és most behülyít vele.

2021. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!