Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez most akkor fiatalkori...

Ez most akkor fiatalkori demencia?

Figyelt kérdés

Márciusba voltam a családommal karanténba covid fertőzés miatt. Nekem semmi bajom nem volt, csak 2x estére lett egy kis hőemelkedésem. Azóta általában fulladással álmodom, például a malacok egy gödörbe vannak, esik be a víz és meg kell mentenem a malacokat, aztán megfulladnak.


Azóta kezdem érezni magamon, hogy szellemileg nem vagyok ép. Elfelejtek konkrét dolgokat.

Múltkor egy fél órát gondolkoztam anyám vezetéknevét, mert nem jutott eszembe, hogy ő most Szücs, Szűcs vagy Szucs. Vagy például múltkor az unokatestvérem neve nem jutott eszembe nagyon sokáig, pedig napi szinten beszélek vele. Vagy azon gondolkoztam hogy a 'hogy' szót ly-nal vagy j-vel írjuk. Pedig nem írjuk sehogy, mivel a hogy-ban nincs semmilyen jé.


2021. máj. 8. 17:59
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem demencia, a COVID utóhatása. Pár hónapig el fog telni, hogy teljesen felépülj.
2021. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem demencia. Vannak olyan esetek amikor a covid fertőzés az agyra is rámegy de ez az idősebbekre jellemző. Szerintem itt más lehet a háttérben.
2021. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. De úgyis rámehet az agyra, hogy hőemelkedésen kívül nem volt más tünet?
2021. máj. 16. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy nem
2021. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Matúz Péter válasza:

Vannak reverzibilis "demencia szerű dolgok: depresszió, szorongás, neurózis.


De ezek megszűnnek, visszafordíthatóak. Ha a krizis elmúlik.

2022. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!