Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszihiáter? Hogy zajlik egy...

Pszihiáter? Hogy zajlik egy terápia? Segít?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve nem tudok rendesen enni meg inni. Egyszerűen nem megy a nyelés. Közben úgy érzem mintha folytogatnának. De 100%, hogy pszihés, kivizsgáltak.


Muszáj is meg én se látok más megoldást mint, hogy elmennyek egy szakemberhez. Találtam többet is, csak sajnos mindre sokat kell várni a korona f@szság miatt. Na mind egy kibirom juliusig, csak félek már ő se tud segíteni rajtam:(


Én még pszihológusnál se jártam. Soha sem gondoltam volna, hogy ilyesmire szükségem lesz. Így nem tudom, mire számítsak.


Nem tudom elképzelni, hogy egy szimpla beszélgetés segítene. Orvosságot meg nem szivesen osztogatnak ilyen fiataloknak.


Ti voltatok már hasonló problémával? Segített nektek? Hogy néz ki egy ilyen terápia?



2021. máj. 11. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magán dokihoz pár napon belül kapsz időpontot,ha komoly a dolog nem érdemes várni.

Nem tudom hány éves vagy de ha gyógyszer kell fogsz kapni,én már 18 évesen is kaptam.


Nálam úgy volt,hogy kértem időpontot pszichiáterhez (pszichológus nekem nem vált be se a csoportterápia) 3 napra rá kaptam is.

Leültünk elmondtam mi a gondom ő kérdezgetett együtt megfejtettük mi lehet a gond. Ennek megfelelően kaptam gyógyszert. Megbeszéltük mikor kellene újra mennem,az első időszakban természetesen gyakrabban kell,hogy lássa javulsz e.

40 perc volt az első alkalom.

Tudom hogy sokan idegenkednek és félnek a gyógyszertől de sajnos van az az állapot amikor csak az segít.

Nekem olyan erős szorongásom volt,hogy gyógyszer nélkül lehetetlen lett volna oldani.

2021. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Kineziológushoz menj, mert valami blokkod van és az gyorsan tud rajta segíteni. Pszichológus is segítene (NEM pszichiáter!!!), de az sokkal hosszabb meló. Gyógyszer nem oldja meg a problémád, csak besöpri a szőnyeg alá. Persze így a tüneteid eltűnnek, de a problémád megmarad az idők végezetéig.
2021. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Elsőnek; Pár nap múlva 18 leszek. Én már őszintén elfogadnám a gyogyszert is csak legyen már ujra minden a régi, viszont az orvosok mondogassák, hogy az nem olyan jó megoldás. Persze kicsit félek hogy rászokok vagy valami

Második válaszolónak; Te pedig pont az ellentétjét mondod a gyogyszerekkel... És lehet hülye vagyok de micsoda az a kineziológus? Még eddig nem hallottam róla.

2021. máj. 11. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos több orvos ismerősöm is van, mindegyik elítéli a pszichiátriai szereket, közvetlen tapasztalat miatt, mert az orvosi egyetemen többeknek lett problémájuk a hajtástól és szedtek szereket, majd évekig küzdöttek függőséggel utána. Ráadásul most már rálátnak ők is és mondják, hogy a szerek nagy részét teljesen indokolatlanul írják fel, ráadásul sokszor nem is szakorvosok, hanem háziorvosok, csak hogy megszabaduljanak a betegtől. Mármint hogy az legyen el szépen otthon a kábszerével.

A pszichoterápia nagyon hatásosan tud segíteni az ember életében felmerülő problémákon, általában azokon, amik régóta húzódnak a háttérben és több téren megkeserítik az életet. Pl. félelmek, kisebbségi érzések, önértékelési problémák, párkapcsolati problémák stb. De ez egy hosszú meló, évek is, amíg helyreáll az élet rendje. Apránként jönnek a változások, bár már hónapok alatt megjelenhetnek az elsők.

Kineziológia viszont rá tud nézni közvetlenül egy-egy probléma, blokk gyökerére. Ez is több alkalmat igényelhet, de mégsem egy több éves munka. Művészek küzdik le ezzel a lámpalázukat, egyetemisták a vizsgadrukkjukat, ilyenekre jó. Az, hogy fojtogatva érzed magad a nyeléstől = ugyanez! Persze jó hosszabb távú munkára is, mint a pszichoterápia, de szerintem Te ne tökölj ezzel most. Nyilván érdemes lenne majd pszichoterápiára is menni, hiszen valamiért kialakult a problémád, tehát biztos lenne mit "tisztogatni" a múltadban. Értve ezalatt a gyerekkori lelki sérüléseket, amiknek a felnőttkori nehézségeket köszönhetjük.

Egyébként a pszichoterápia nem szimpla beszélgetés által segít, hanem azáltal, hogy olyan részeit mutatja meg a tudatodnak, amiről nem akarsz tudomást venni önkéntesen. És elsősorban az érzéseiddel dolgozik, nem egyszerűen csak az elmondott dolgokkal, mert az érzések okozzák a pszichés problémákat, nem a gondolatok.

2021. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes válaszod. Németországba élek, itt pl egy háziorvos nem is irhat ki idegekre orvoságot, legalábbis az enyém ezt mondta. Szóval talán egy kicsit jobban megválogatják itt, hogy kinek mit irnak fel. De legyen igazad és reméljük, hogy egy jó szakember és persze én magamamon tudjunk segíteni, mindenféle szer nélkűl. Mert semmi kedvem aztán a függőséggel szenvedni.

Fuh talán gyorsabban túl leszek ezen mint egy év...

Nincsenek nagyon gyermekkori sérelmeim meg az életem is nagyábból tökéletes volt, vagy ki tudja lehet talál majd valamit a szakember. Ez az egész a korona miatti bezártság miatt jött ki rajtam. Nem mondom hogy nem állhat még valami mögötte, sőt biztos.

Rendben majd utánna nézek a helyi kineziológusnak.

2021. máj. 11. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon van mit kutatni szerintem, ha tökéletesnek véled a gyerekkorod és mégis ilyen problémáid vannak. Pont akkor jellemzőek az ilyenek, ha nagyon nem akarsz valamiről tudomást venni, akkor így jön elő vagy fizikai betegségek formájában valami triggerre. Nálad a bezártság volt a trigger, ezzel is tuti tud majd kezdeni valamit a terapeuta. Igen, Németországban jóval szigorúbbak ezekkel a szerekkel, meg még egy átlag antibiotikummal is, de jól teszik.
2021. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tökéletest azt az utobbi időkre értettem, végre sikerült beilleszkedni az uj környezetbe meg voltam elégedve önmaggammal (külső belső) meg ugy az egész életemmel. Gyerekekkorom azt nem tudom. Szerintem átlagos volt, de lehet mások szerint nem és tényleg valami nem volt okés. De olyan hu de milyen brutál dolgok nem történtek velem az fix
2021. máj. 11. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!