Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvosom nem javasolja,...

A háziorvosom nem javasolja, hogy beoltassa magam. Tényleg nem ajánlott?

Figyelt kérdés

Voltam a hét elején a háziorvosomnál, gyógyszert felíratni meg beszélni vele az oltásról. Azt kell rólam tudni, hogy vérnyomás-csökkentőt szedek már majdnem 2 éve. 28/F vagyok, családi örökség a magas vérnyomás, 25-30 éves kor felett mindenki szedi a családban, életviteltől függetlenül. Kérdeztem tőle, hogy mik a tapasztalatok az oltással. Azt mondta, hogy az én esetemben ő biztosan nem adatná be, mivel megemeli a vérnyomást nagyon sok embernél. Eddig éves szinten úgy 10 a körzetébe tartozó embernek kellett vérnyomás-csökkentőt felírnia. Amióta elkezdődtek az oltások, már 150 embernél tart. Tehát több mint meg 10-szereződött a magas vérnyomásos probléma mióta oltják az embereket. Mondta, hogy neki is kell már szednie, pedig az ő családjában senkinek nem volt még magas vérnyomása, neki se, csak az oltás után pár héttel jött elő. Emiatt azt mondta, hogy ha már eleve magas, akkor az még nagyobb kockázatot jelent. Volt akinek így adták be, azóta 3x erősebb gyógyszerre kellett váltania, pedig már hosszú évek óta szedte azt a gyengébbet.

Szerintetek akkor én ne is adassam be magamnak a Covid elleni oltást? Vagy inkább vállaljam azt be, hogy jó eséllyel még inkább tönkreteszi a vérnyomásomat? Tehát a kérdés, hogy ilyen esetben vajon megéri-e beadatni. Eddig is hezitáltam a beadatásával, ezért is csak most mentem el, de így már még inkább nem tudom, hogy melyik a jobb döntés.



2021. máj. 14. 07:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
De most komolyan ilyeneket mondott az orvosod?
2021. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Én megkérdeznék egy szakorvost is...
2021. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, ilyet mondott, neki ez a tapasztalata az általa beoltott embereknél.

Milyen szakorvost? Ki foglalkozik ezzel? Kardiológus nem hiszem, hogy nagyon ismerné az oltások hatásait. Van aki kimondottan oltásokkal foglalkozik?

2021. máj. 14. 07:58
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Saját felelősséged amúgyis... Megemeli a vérnyomást persze mert dolgozik a vakcina ez kb 2 nap. Nem kell azt gondolni h életed végéig magas vérnyomásod lesz.


Ez ugyanaz a f@zság mint h 1000 % h vérrögöt kapsz

2021. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

3

"Kardiológus nem hiszem, hogy nagyon ismerné az oltások hatásait"

A háziorvos sem igazán. Ez függ attól is, hogy milyen magas a vérnyomás (Pl. 150-nél még simán beadatnám, 170-nél már azért elgondolkodnék), hogy milyen gyógyszert szedsz, valamint hogy milyen vakcinát kívánsz beadatni.

2021. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

4."Megemeli a vérnyomást persze mert dolgozik a vakcina ez kb 2 nap."


És 2 napos magas vérnyomásra miért írnának fel gyógyszert amit hosszabb távon kell szedni?

2021. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Kardiológus nem hiszem, hogy nagyon ismerné az oltások hatásait.


De valószínűleg több tapasztalata van, mint egy háziorvosnak...talán hitelesebb képet lát abból, hogy mennyire valós az emelkedett vérnyomás az oltás miatt...

2021. máj. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki orvos, még mondhat marhaságot. A szüleim pl azért váltottak háziorvost, mert az előzőnek at volt a tanácsa, hogy ha covidosak, akkor nem kell teszt, inkább lapítsanak, hogy ne derüljön ki, meg az oltás sem feltétlenül szükséges. Apunak a munkahelyi teszt lett pozitív, de a doki nem vette nyilvántartásba, úgyhogy önköltségen intézi a kártyáját, mert így nem járt automatikusan.
2021. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Ki mondta h felírnak? Egy szóval nem írtam ilyet szerintem
2021. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább kockáztatom a magasvérnyomást, mint a maradandó tüdő károsodást.
2021. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!