Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy baj ha a második oltásra...

Nagy baj ha a második oltásra nem tudom vinni magammal a papírt ami igazolja hogy beoltottak?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy igazoló papírt az oltásról amin rajta volt a dátum és a következő oltás időpontja. Nekem sajnos ez a papírom eltűnt, de a védettségi kártyám megjött amin szintén rajta van az oltás dátuma. Ez elegendő, vagy baj lesz abból hogy elhagytam azt a papírt?

2021. máj. 21. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eeszt-ben is fent van az első oltásod, adminisztráció szempontból nem baj, inkább az orvosnak plusz munka újat írni.
2021. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy papírt kell magaddal vinned, és azt is elhagyod. :D


Nyilván tudják pótolni, szóval nem olyan nagy baj, de nem lesznek boldogok.

2021. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De minek pótolni, kit érdekel az a papír?
2021. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3

Határőrt pl.

2021. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És miért érdekli a határőrt a következő oltásidőpontja? Az, meg hogy beoltották, kiderül a kártyából is.
2021. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert sok helyre nem elég az 1 oltás a kétoldalú megállapodásoktól függetlenül, hanem a másodiktól számított x nap múlva mentesülsz a teszt/karantén kötelezettség alól (Horvátországban ez pl. 14 nap). A kártyán az első oltás időpontja szerepel. Illetve vannak országok, akikkel nincs kétoldalú megállapodás, de elfogadják a keleti vakcinákat is, oda is oltási igazolással érdemes beutazni. Ilyen pl. Görögország, Bulgária stb..
2021. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6os

A kérdés nem a határátlépésről szól, hanem arról, aki a 2. oltást beadná.

2021. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Melyik kérdés? Volt több is.


Az oltások során kapott igazolásnak mindenképpen van funkciója, amint azt fentebb leírtam. Védettségi kártya sok helyen nem játszik, de a papírfecni igen.

2021. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerencsére meglett a papírom, úgyhogy nem volt gond. :)

2021. máj. 27. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!