Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hogy drogoktól tartósan...

Lehet hogy drogoktól tartósan károsodott a központi idegrendszerem?

Figyelt kérdés

Az egész történethez hozzá tartozik hogy kb 10 éve használok intravénásan drogokat. Nagyon rég volt pár túladagolásom, amikbe hajszál híján belehaltam. A legutolsó ilyen olyan kb 2 éve volt. Akkor hetekig nyomattam egyfolytában egy dizájner drogot ami a speedhez hasonlított. Nem ettem, és nem aludtam nem tudom meddig, de végén hallucinálni kezdtem. Aztán elájultam. Azóta az van hogy nem a sima görcsök jönnek ha túladagolom kicsit magam, hanem konkrétan lebénul egy időre a kezemen 1-1 új, vagy ha még tovább nyomom a cuccot van hogy az egész kezem. Ilyenkor nem tudom mozgatni, full. Csak néha jön valami görcs, és be akarja feszíteni. Ez nagyon rossz érzés. Na most minél inkább túladagolom magam (vagy több napja nyomom) ez az időszakos bénulás egyre jobban "terjed". Ráadásul már nagyon sokféle egyéb szernél is elő jön. Van valahol bennem egy érzés hogy amikor elájultam, és majdnem meghaltam, akkor ez terjedt tovább a fejemig, és teljesen szétkapcsolt. Mármint az egész testem "kikapcsolt". Mert azt érzem hogy ez mindig arra fele visz. Ilyenkor elő jönnek a hallucinációk is, ami azért fura mert ez stimulánsokon jön inkább elő.

A kérdés tehát az hogy mitől lehetnek ezek? (Mivel másoknál ugyanaz a dózis semmi görcsöket nem okoz.) Így velem van biztos a baj. Arra gyanakszom hogy a régebbi túladagolásommal tartósan károsodott a központi idegrendszerem. Ha ez így van, akkor ezek a tünetek kisebb adagoktól is romolhatnak?



2021. máj. 21. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos attól van, hogy ilyen egészségesen élsz!
2021. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Rehabra még nem gondoltál esetleg?
2021. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami drog pancsolas volt a gond: [link]


Ez altalanossagban ir a drog hasznalat neurologiai kovetkezmenyeirol:

[link]


"3. *Drug addicts usually present very late, with severe neurological deficits, often waiting for an extraordinary time before seeking medical attention"

Ezt a hibat ne kovesd el.


Table 4 egy szep listat ad a lehetseges neurologia hatasokrol.

2021. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
# 2 A rehabra még nem tudtam rászánni magam.
2021. máj. 21. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valaki 10 éve drogozik és megkérdezi, károsodott-e az idegrendszere. 😂 Àh.. még külön jót tett neki! Véletlenül se a leszokáson gondolkodj.
2021. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
# 5 Az a helyzet hogy 10 éve lövöm a cuccokat. Összesen majdnem 20 éve drogozok. Talán tényleg eljárt már felettem az idő...
2021. máj. 21. 18:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Az életem amúgy egy kudarc, és én is az vagyok. Nem látom a módját hogy hogyan tudnám helyrehozni. Egyedül bármit próbáltam nem sikerült. Így viszont utálom magam, és ezt az életet amit élek.

A rehabban meg annyira nem hiszek. Túl nehéz lenne az az út, és nem hiszem hogy ott meg tudnék változni. Azt inkább meg sem próbálom. Talán a haláltól sem félek annyira. De majd az idő eldönti mi lesz velem...

2021. máj. 21. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez talán nem olyan egészségügyi kérdés, amire az utca embere tudna érdemben válaszolni.
2021. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az utca embere nem is, de itt van pl olyan orvos is aki szokott néha válaszokat adni. Az sem tartom kizártnak hogy másnak is van hasonló. Olvastam is sok olyan droggal kapcsolatos kérdést, ahol lehet hogy tartós egészségkárosodás keletkezhetett.

Ha konkrétan tudnám hogy ez romolhat bizonyos szerektől, akkor azokkal elővigyázatosabb lennék. Nem szeretnék mások ellátására sem később szorulni, és egy zombiként élni. Persze mivel függő vagyok eléggé korlátozottak a lehetőségeim.

Az lenne viszont a legfontosabb kérdésem hogy ha ez a "bénulás" tovább terjed az egész testemre, akár időszakosan is, akkor valóban meghalok - vagy ezt csak beképzelem. De persze nem hiszem hogy erre itt bárki tudna választ adni. (Azért 1 próbát megért.)

2021. máj. 21. 20:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a legjobb úton vagy afelé, hogy mások ellátására szorulj, mert ez a bénulás csak egyre rosszabb lesz. Egyedül nyilván nem tudsz megszabadulni, próbáld meg a rehabot!

Ez mondjuk angol cikk, de itt a nő deréktól lefelé lebénult az évekig tartó intravénás metamfetamintól:

[link]

2021. máj. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!