Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan antidepresszáns...

Létezik olyan antidepresszáns amely nem zavar bele a szexuális életbe?

Figyelt kérdés

2018-ban depresszióval diganosztizáltak. Gyógyszert kezdtem szedni (zoloft), használt, csak ugyan nagyon nehezzen jött össze mellette az erekció, míg az orgazmus még nehezebben. Akkor a gyógyulást helyeztem első helyre és kapcsolatom sem volt épp, így inkább szedtem tovább. Orvos utasításra egy éven belül elhagytam. Varázsütésre visszatért a libidóm, rendes erekció, orgazmus.

Sajnos újra kialakulóban volt a depresszióm a télen. Közrejátszott ebben a munkavesztésem is, de most ebbe nem is akarok annyira belemenni. Megint gyógyszeres kezelés mellett döntöttünk. Megemlítettem az orvosnak az előzőnél fellépő kellemetlen mellékhatásokat, így most másikat cipramil-t kaptam. Viszont a hatás ugyanaz. Még kellemetlenebb, mert már párkapcsolatban élek és gyakorlatilag 3 hónapja nincs normális szexuális életünk. Ráadásul 3 hónapja szedem ezt és most a mentális állapotom sem a legjobb. Olyan mintha a Zoloft hatásosabb lett volna ezen a téren.


2021. máj. 25. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az SSRI-knek van ez a mellékhatása sajnos. Én most wellbutrint/elontrilt szedek, azzal sem egyszerű ez a dolog, de lényegesen jobb, mint az SSRI-kkel.
2021. máj. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Orvosnak szerinted megemlíthetem?

És a hangulatodra hogyan hat?

2021. máj. 25. 01:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, kérdezd meg nyugodtan, abból baj nem lesz. :) Nekem az első antidepi, ami használ.
2021. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek van erre hatása.
2021. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Javaslom, olvasd el az elontril betegtájékoztatóját és kérlek írd le ide, ha találsz ilyen jellegű mellékhatást felsorolva.

[link]

2021. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is kicsit utána jártam a dolognak. Tényleg vannak ilyenek, de valamiért nálunk nem gyakran írják fel.

Pedig ha még hatékony is...

Mindegy, a zoloftból biztos csere lesz, mert 3 hónapot adott neki a doktor, de más tekintetben sem javultam tőle. Meg még van 1-2 más mellékhatása is. 3 hónap alatt 4kg-ot híztam, vagy vizesesedtem, nem tudom

2021. máj. 25. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

7

Nekem tényleg nagyjából megmentette az életemet... Rengeteg gyógyszer után és nagyon sok hónap depresszió után kórházban végül ezt a gyógyszert kaptam. Egyáltalán nem hittem benne. 6 napig semmi nem történt, a 7. nap egyszer csak minden valahogy egy kicsit más volt, ahogy felébredtem. Kicsit jobb. És ez csak javult.

Természetesen mindenkire minden gyógyszer másként hat, stb. stb. stb.

2021. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!