Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az angiotenzin blokkoló...

Az angiotenzin blokkoló gyógyszerek rákot okoznak?

Figyelt kérdés

Számos tanulmány kijött, hogy a negatív feedback miatt megnövekedett angiotenzin II szint által ellenállás nélkül hiperstimulált ATII/2 receptorok növelik a sejtproliferációt, daganatképződést. Miért nem tiltják be ezeket a szereket?

Hogyan érhetem el, hogy a gyógyszeremet lecseréljék ACE-gátlóra? Egyszerűen rettegek és nem merem beszedni.



2021. máj. 30. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerűen elmész a körzeti orvoshoz, és megmondod neki, hogy úgy érzed a mostani nem hatásos, cserélje le "Cover Card Plus" -ra. Ez az egyik legmodernebb, leghatásosabb szer, minimális mellékhatásokkal.
2021. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont egy olyan tanulmányt olvastam, ahol az ACEIt és ARBt hasonlították össze 10 éves követéssel és ARB-vel a daganatok incidenciája alacsonyabb volt
2021. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2, igen, részben igaz, én is olvastam, hogy csökkenti a prosztatarák incidenciáját, valamint a tüdődaganatokat, de növelik a végbélrák, vastagbélrák kockázatát (bélben is kötődik vmi receptorhoz). Nem beszélve egyes képviselők általi tüdőhegesedésről és szepszisről.


#1: szerencsére nem kell kombinált készítmény, egyszerű perindopril (Coverex AS) megfelelne:D

2021. máj. 30. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:
A monoterápia alapvetően egy baromság. Kombinált terápia kell alacsony dózisban. Megjegyzem, ez a ”cserélje le a valsartanomat, Covercard Plusra" a lehető legjobb módja annak, hogy hazavágjuk a viszonyunkat a háziorvosunkkal. A diktál a beteg mentalitást az orvosok 99 százaléka utálja,még akkor is, ha az Egis cuccai tényleg nagyon jók. Természetesen lehet ilyet kérni, de ne így, hogy nekem Covercard Plus kell.
2021. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Covercard Plus-nak kapásból van vagy 3-4 jelentős mellékhatása, köhögés, angiooedema, bokadagadás, hyponatraemia...
2021. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"de növelik a végbélrák, vastagbélrák kockázatát"


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kérdező, most kapásból találtam vagy 10 cikket arról, hogy használni kellene az ARB-ket tumoros betegeknél... Szóval szerintem messzemenően alaptalan a félelmed. Kb. egy éve volt olyan probléma, hogy a kedves kínai gyártó valsartanja szennyezett volt és nem a hatóanyag, hanem a szennyeződés volt rákkeltő, az valóban valós probléma lett volna hosszútávon. Megjegyzem apró kérdés, akkor húst sem mersz enni? Csak azért, mert a füstölt húsok pl. bizonyítottan rákkeltőek mégis mindenki kétpofára zabálja őket.

2021. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A molekulájukban lévő tetrazolgyűrű miatt aggódom, bár én vegyész vagyok, nem orvos.
2021. máj. 30. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nézd, ha ennyire zavar a dolog, akkor lehet, hogy tényleg az a megoldás, hogy a 2,5 mg nebivolol mellé kapsz egy 2,5-mg-os perindoprilt és kész. De nem kell minden baromságon stresszelni.
2021. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!