Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ennyit napozok, de nem...

Ha ennyit napozok, de nem égek le rákos leszek?

Figyelt kérdés

Minden nap mikor hazaérek 3-5-ig napozni szoktam. (1 óra has 1 óra hát) Kb heti 1-2 nap marad ki, amikor megyek valahova meló után vagy rossz az idő. Illetve hétvégén ha otthon vagyok, akkor reggel is szoktam napozni még. Olyankor összesen 3-4 órát vagyok kint egész nap.

Alapból kreolos a bőröm most meg már csokibarna és nem szoktam leégni. 20-as fényvédőt használok.


2021. jún. 11. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Öööö... ha nem égsz le, akkor mi a kérdés? :D Nem káros a napozás, csak arra kell vigyázni, hogy ne égj le.
2021. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok az anyajegyed akkor azert vigyazni kell. Illetve ugye hamarabb oregszik bor, rancosabb lesz, de ennyi.

Egyebkent karos a sok napozas mar sajnos, 100 eve meg lehet nem volt az, de manapsag mar igen.

2021. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a leégés okoz rákot, hanem pont a pigment. Ez már túl sok szerintem. Persze ez nem azt jelenti, hogy biztosan rákos leszel, de nagyban növeli a kockázatot. Arra figyelj, hogy ha egy anyajegyed változik, vagy újak jelennek meg, akkor érdemes eljárni évente bőrgyógyászhoz szűrésre.


Egy cikk a témában, leírja, hogy nagyon megszaporodtak a melanomás esetek, ami a túlzott napozásnak és szoláriumnak köszónhető:

[link]

2021. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha rákos nem is leszel, de jót tuti nem tesz. Nem (csak) a leégéstől függ a bőrrák kialakulása.
2021. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem használnál naptejet, megspórolhatnál a 2 órából másfelet...
2021. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, de ugyanúgy vagy talán jobban károsodna a bőröm...
2021. jún. 11. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Én pl soha nem használok naptejet, ilyenkorra már mindig barna vagyok és soha nem is égtem le. Április-májusban kell megnyomni, akkor utána nyáron már nem is kell rá szinte figyelni.
2021. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem is csak a színem miatt. Sajnos imádom süttetni magam. Ha nem bírok tovább barnulni akkor is szeretek kint lenni, de talán csökkentem fél-fél órára.
2021. jún. 12. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!