Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kiskorú gyermek pcr teszt...

A kiskorú gyermek pcr teszt eredményét én mint szülő megnézhetem valahol?

Figyelt kérdés
Ügyfélkaput emlegettek de a gyereknek az nincs csak nekem van

2021. jún. 12. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Regisztrálni kell előtte :(

2021. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mire ezt elbirálják értesítenek az eredményről is.


Akkor várok. Köszönöm

2021. jún. 12. 08:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért érdemes ezt is megejteni, máskor is jól jöhet.
2021. jún. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem. Az EESZT-be lépés után, nem is régen még, meg kellett adni TAJ számot; így másét is meg lehetett nézni. Egy ideje, csak az ügyfélkapus belépőhöz tartozó TAJ számhoz tartozó adatok jelennek meg, másikat nem lehet beírni.


Néhány hete az unokám tesztjével jártunk így. Megoldás az lett, hogy mivel az unokámnak E-személyi igazolványa van (chipes, 2016. január 1. után kibocsátott), azzal, és a hozzá kapott kódkártyával a menyem tudott a nevében ügyfélkapu regisztrációt csinálni, majd azzal belépve tudta megnézni az EESZT-n (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér) a teszt eredményét.


• Itt van az ismertetője: [link]

• Itt indítható a regisztráció: [link] (Az E-személyi sávra kell kattintani.)

• A kért adatok a személyazonosító igazolványon (okmányazonosító) és a vele kapott kártyák egyikén, a kód-kártyán (regisztrációs kód; mint az ismertetőben írják, a PIN kód aktiválása nélkül is lehetőség van otthonról végzett ügyfélkapu regisztrációra).

Képen az E-személyi okmányazonosítója: [link]

Képen a kód-kártya regisztrációs kódja: [link]

2021. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ismeg lehet csinálni ezt ha az okmányirodába nem aktivalták a személyihez a kodkártyát? Mikor mentünk a személyiért nem volt nálunk a boritek amit adtak...
2021. jún. 12. 08:46
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es bocsi elöbb kérdeztem mint gobdolkoztam 😀


Sikerült 1 ora mukva be is lephetek neki

2021. jún. 12. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Célratörően válaszoltam, így is elég hosszú lett minden részlet leírása, megmutatása miatt; okkal kerülte el elsőre a figyelmed egy fontos figyelemfelhívás.


Akkor most már jöhetnek a következő lépések.


Az EESZT-ben - nyilván „gyerekként” belépve, nagyon kevés adat megadásával megtehető - hatalmazd fel magad (és akit még jónak látsz) legalább e-recept kiváltására: Önrendelkezés → Új 𝙢𝙚𝙜𝙝𝙖𝙩𝙖𝙡𝙢𝙖𝙯á𝙨.

Nem tudom nálatok hogyan van, de a felnőtt- és gyerek háziorvosunknál is vannak esetek, amikor direkt ők kérik, hogy ne kockáztassunk fertőződést, és másokat se fertőzzünk; inkább ne menjünk oda. Ha ír gyógyszert, azt „felhőbe” teszi (EESZT e-recept) és a gyógyszertárban személyazonosító igazolvány bemutatásával és a felhatalmazó TAJ számának bediktálásával kiváltható – ez esetben a gyerek gyógyszere.

Tartósan szedett gyógyszer esetén pláne elegendő odatelefonálni, és küldi a „felhőbe” a következő adagot.


A „gyerekedként” 𝙠é𝙥𝙫𝙞𝙨𝙚𝙡𝙚𝙩𝙞 𝙟𝙤𝙜𝙤𝙨𝙪𝙡𝙩𝙨á𝙜ot is célszerű adni magadnak. Így később a jobb felső sarokban, a TAJ szám alatti nyílhegyre kattintás után, „Fiók váltás”-sal át tudsz lépni a gyerek fiókjába.

Így elegendő a saját ügyfélkapu regisztrációs belépéshez szükséges adatokat fejben tartanod, azzal belépsz, aztán váltasz. Ennél is, ha úgy gondolod, célszerű másnak is megadni ezt a jogot.


Nálunk mind a három felnőtt (menyem, fiam és én) fel vagyunk hatalmazva bármelyikünk és az unokák e-receptjének kiváltására, és mindkét szülőnek van képviseleti jogosultsága egymással és az unokáimmal kapcsolatban.

2021. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!