Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Non hodgkin's lymphomam...

Non hodgkin's lymphomam van. Ki mit tud erről?? Most derült ki,semmit sem tudok róla,valaki valamit róla?

Figyelt kérdés

#Non hodgkin's lymphoma
2021. jún. 26. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
google
2021. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Rosszindulatú nyirokrendszeri daganat.

Általában gyógyszeres kezelésre jól reagál, és nem rossz a túlélési esély sem (itt is érvényes, hogy minél korábban csípik el, annál nagyobb)

Minden rendben lesz, csak járj el kontrollra is, mivel a kiújulás esélyes.

2021. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. jún. 27. 08:44
 4/9 anonim válasza:
A non-hodgkin lymphoma egy gyűjtőnév rengeteg altipusa van. Jó lenne tudni hogy pontosan melyik mert különböző a lefolyású, a kezelésuk és a prognózisuk is. Ha érdekel további információkkal is tudok szolgálni, akár privátban.
2021. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem B-tipusu lassú lefolyású, nem igényel azonnali kezelést, várunk és figyelünk, 6 hetente megyek kontrollra, azaz vérvételre!!bízom benne hogy sokáig marad így,az állapotom.Mert akár igy sokáig el lehet ezzel az állapota így élni
2021. szept. 13. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én átestem a betegségen, ha mákod van, akkor a sugár elég lesz, ha nincs mákod, akkor 2-4 (4-8 adag) ciklus EBVD kemó. Kb. 6,5 óra alatt folyik le, és nem elkeseríteni akarlak, de borzasztó lesz. úgy a 4. órában már semmi nem lesz a gyomrodban, és utána még 2 napig nem is tudsz még vizet sem inni. Utána meg olyan, mintha misem történt volna, vígan élheted az életed tovább. Aztán jön megint a kemo. Nekem 4 ciklusom volt, a végén azt mondtam ad dokinak, hogy inkább meghalok, de többet nem vagyok hajlandó azt a szart a testembe engedni. Sikeresen felgyógyultam

7 évvel később relapsus gyanúba keveredetem, 3 hónap, és 1 műtét volt mire kiderült, hogy hálisten nem ez a szr tért vissza, hanem "csak" tüdő szarkoidózis. Es se valami kellemes, de legalább nem kell kemo, csak szteroid.

2021. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6/6 Nagyon köszönöm a válaszodat,Bízom benne hogy jó lesz a kontroll vizsgálat,

És te szedtél valamit a rosszullét,mármint a komoran gondoltam,

Kivánok neked további tünetmentes életet és jó egészséget!!

2021. nov. 8. 07:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem használ a rosszullétre. Írnak fel erős hányás csillapítót, de kb. semmi értelme nincs, azon kívül, hogy 3 napos székrekedést okoz.


A vérvételem alapján soha nem lehetett látni, hogy ez a betegségem, csak a szövettan mondta meg, meg a PET CT. Elég érdekes, hogy csak a vérvételre hagyatkoznak.

2021. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem a vérvétel alapján derült ki a betegségem, 10 megengedett fehérvérsejtszám helyett nekem 19 volt, utóbbi, 6 hete már csak 15 volt, holnap megyek kontrollra ugyanis 6 hetente kell járnom,ellenőrzésre ugyanis sajnos a gyomromban is van meg nagyobodott nyirokcsomó,így ott veszélyes!!

Köszi a válaszokat, igazán kedvesek vagytok!!:)

2021. nov. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!