Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás mellett is...

Alacsony vérnyomás mellett is lehet szedni magnéziumot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy magnéziumot szedhetek ha alacsony a vérnyomásom? Köszönöm előre is az értelmes válaszokat. Komolytalanok hanyagoljanak. 😊

2021. jún. 27. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Miért akarod szedni? Nekem alacsony a vérnyomásom alapból, kicsit lejjebb is ment terhesség miatt és emellett magnéziumhiányom is volt szintén a terhesség miatt, szóval most szedek. Nem tapasztaltam káros hatást.
2021. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Erről a háziorvosoddal kellene konzultálni, biztosan tud okosabbat mondani, mint random emberek az interneten.
2021. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

A magnéziumot természetes úton is lehet pótolni. A zöld színű növények tartalmazzák, például a spenót, de van a magvakban, dióban, mogyoróban, mandulában, és a kakaóban is. Bár sokfajta növény tartalmazza, rendszerint kis mennyiségben van bennük, ezért is fontos a változatos étrend és a napi többszöri zöldség- és gyümölcsfogyasztás.

Szerintem inkább a gyümölcsökkel próbáld, mert a rendes magnézium csak jobban károsítja a szerveid.

Magnéziumhiány pótlására a legalkalmasabbak a szerves sók, mivel ezek jobban tolerálhatók, kevésbé okoznak bélrendszeri mellékhatásokat. Tehát ha alapból nem kellene szedned, nem ajánlom.

Mivel a vesén keresztül is átmegy, nem kizárt, hogy veseproblémád lesz, ha sokat szedsz vagy sokáig szeded. (10 év szerintem az már elég sok)

Emellett, ha alacsony a vérnyomásod remélem tudod, hogy a ez még lentebb viszi, aztán ha nagyon sokat beszedsz belőle és nem megfelelően akár lehet szívritmuszavarod, vagy megállhat a szíved..

2021. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Orvosom azt mondta hogy nyugodtan szedhetem mert hogy nem fogja be folyásolni a vérnyomásomat. Csak gondoltam rá kérdezek itt másoktól is hogy kinek, hogyan hatott a vérnyomásra 😊
2021. jún. 29. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!