Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrspray függők, ti tapasztalt...

Orrspray függők, ti tapasztaltok bármilyen mellékhatást?

Figyelt kérdés
Kb 6-7 éve vagyok orrspray függő. Eddig az a mellékhatás, hogy gyakran vérzik az orrom. Akik már régebb óta toljátok (10-15év), mik a tapasztalataitok?

2021. jún. 28. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eddig semmi.
2021. jún. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan és miért lesz valaki orrspray függő?
2021. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 hónapja tudtam abba hagyni, orvos segítségével. De akkor már nagyon kész voltam, csam ezért mentem orvoshoz. Kb 9 éve voltam orrspray függő. Eleinte csak vérzett az orrom. Aztán egyre többször. Utána elkezdtem szédülni évente párszor. A végén már szinte hetente szédültem. Az fül orr gégesz mondta, hogy az orrspraytől volt.

Már nincs semmi bajom. Leszámítva amiket az orrspray okozott. Ennyi idő után magadtól már nem fogod tudni le tenni. Ajánlom az orvost, egy hét után, már semmit nem éreztem, csak a gyógyszereket kelett 3 hónapig szednem.

2021. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
De hogyan lesz valaki orrspray függő? Azért fújtátok, mert mindig bedugulva éreztétek az orrotok? Ezért is van ráírva, hogy meddig szabad használni. Vagy miért volt rá szükség?
2021. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig voltam orrspray függő és tényleg akkoriban jellemzőbb volt az orrvérzés. Ma már csak ha valahogyan megsértem akkor vérzik.
2021. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-es, 4-es. Én azért lettem mert éjszaka nem kaptam levegőt. Volt hogy 1 évig leszoktam róla. De hiányzott a 100%-os légzés éjszaka, úgyhogy visszaszoktam.
2021. jún. 28. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Én azért, mert amikor beteg voltam, akkor kezdtem el használni. És utána olyan volt, mintha még mindig meg lennék fázva. Aztán azt vettem észre, hogy már 1 hónapja használom. Következő betegségnél ugyanez volt csak akkor már pl 2/3 hónapig használtam. És utána nem tudtam letenni. Mert nálam is az volt, mint a kérdezőnél, hogy utána már csak éjszaka nem kaptam levegőt, és hiába tettem le pár hónapra nem múlt el, és nem tudtam rendesen pihenni. Hiába mondtam, hogy jó mostmár nem használom, muszáj volt, mert volt, hogy órákig fetrengtem és nem bírtam aludni nélküle, mert alig kaptam levegőt.
2021. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! Én 2008óta használom kb.. most tán sikerül a leszokás! Én úgy csinálom, hogy csak az egyikbe cseppentek csak ha muszáj (többnyire éjjelre) a másikba pedig nem. Érdekes de már csak az dugul be amelyikbe csepegtetek. Majd szépen ezt az oldalt is elhagyom amint szepen megszokja a másik. Nekem is egy megfázással indult annó.. aludni, de napközben létezni sem tudtam nélküle. Ja a fül-orr gégén évekkel ezelőtt úgy akartak leszoktatni, hogy kaptam egy allergiásoknak való orrsprayt amitől kb nem kaptam levegőt így hamar elengedtem a tèmát.
2021. jún. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én már hiába hagytam el úgy ahogy az előző próbáltam, legutóbb 1 év után is ugyanúgy be dugult. Max annyira talán nem. Először engem is úgy akartak....meg,hogy ez biztos csak allergia, hagyjam majd elmúlik. Csak aztán el mentem magánba, másik orvoshoz. És halistennek sikerült. Mondta is, hogy jól tettem, hogy el jöttem, mert ennyi idő után úgy megszokja a szervezet, hogy magától nem nagyon lesz a régi. 3as vagyok
2021. jún. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok! Jelentem a módszer remekül működött. Volt pár nehéz napom, de màr egyáltalàn nem hasznàlok orrcseppet! Nem érzem, hogy bármi rossz lenne. Nem dugul be az orrom (reggelre sem), érzem az illatokat stb. Szóval mindenkinek kitartás, aki a leszokással küzd! Ilyen sok idő után is lehetsèges az elhagyás! :)
2021. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!