Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hálapénz = bűncselekmény....

Hálapénz = bűncselekmény. Valóban jó ötlet volt?

Figyelt kérdés

Idéntől bűncselekmény adni, és hálapénzt elfogadni.


Az orvosok fizetését habár csekély mértékben megemelték, de egy 10-15 évet végig tanult orvos, aki más emberek életéért, egészségéért felelős, még mindig potom 300-400 ezer forintokat keres, ráadásul az új katonai rendszer szerint már bárhova áthelyezhetik őket az egész országban indoklás nélkül.


Kérdem én, vajon jó ötlet volt ez? Mi célja volt ennek?


Aki el tudott végezni egy orvosi egyetemet, az vélhetőleg több nyelven is beszél. Mi a legnagyobb akadálya a külföldön való munkavégzésnek? Nyelvtudás. Tehát innentől kezdve mi fog visszatartani egy 30-35 éves fiatal orvost attól, hogy itt hagyja ezt az egész szarkupac országot, és kimenjen dolgozni külföldre a jelenlegi fizetése majdhogynem húszszorosáért? Mi lesz akkor, ha az amúgy is szar egészségügyi rendszerünkből még több orvos fog kiürülni? Ki fog ellátni az sztk-ban? Nem hinném, hogy mindenki magánklinikát fog alapítani, vagy magánklinikára fog menni rendelni ha már ekkorát kell váltani... de ha még így is lenne, megint tettünk egy lépést az egészségügy szétrohasztása felé. Tényleg érdekel a többi vélemény, mert én ezt + 1 koporsószög beverésének érzem. Ha én orvos lennék, akkor joggal mondanám, hogy ha már életeket mentek, és 15 évet tanultam, akkor keressek annyi pénzt, hogy ne legyenek filléres gondjaim.



#hálapénz #orvos #paraszolvencia #jatt #fizetés orvosnak #orvospénz
2021. júl. 7. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
81%
Filléres gondok, ne nevettess...
2021. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%
Azert jo, mert igy nem csak a gazdag limuzinossal fognak kedvesen, megertoen banni es szakszeruen eljarni, aki ad neki 50 000 ft-ot alkalmankent, hanem az atlag ember aki nem tud 50 000 ft-ot adni, vele is ugyanolyan minoseggel banjanak.
2021. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
65%
A döntéshozók nyilván nem fognak válaszolni, így meg csak provokáció.
2021. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

1 - hát nem tudom, szerintem a befektetett idő és energia nem egyenesen arányos azzal az összeggel amit keresnek. Miért érné meg egy közkorházban dolgoznia? Miért tenné?


2 - te tényleg azt hiszed, hogy innentől majd azt fogják mondani az orvosok, hogy "Hát jó, szép volt amíg tartott, akkor innentől széles mosoly pénz nélkül is?" Szerintem inkább megrándítja a vállát, ránéz a már amúgy is évek óta "bepakolt" bőröndjére, és elkezd albérletet keresni németországban, és elkezdi nézni a diplomájának honosítási folyamatát..


3 - Miért provokáció ez a döntés? Ez nem provokáció, hanem - VÉLEMÉNYEM SZERINT - egy újabb koporsószög beverése samukalapáccsal..

2021. júl. 7. 11:01
 5/71 anonim ***** válasza:
78%

Azért ne nevettess már... 400ezerrel filléres gondok?

Mit szóljanak a tanárok havi 170 ezerrel, akik ugyanúgy 6 évet tanultak (középiskolai) és a jövő generációja kerül ki a kezük alól, nem mindegy, milyen minőségben... hm? Ráadásul nekik eddig sem volt jatt, 45 perces magánórákért is pár ezret kérhet el, míg egy magán szakorvosi vizit 15-20 perc alatt, akár 10 ezerbe is fájhat!

Az orvosnak még nem is ürül a kassza a vizsgálatok miatt, mert a kolléga/haver orvos megnéz baráti alapon, de a tanár fizet, mint a katonatiszt.

2021. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:

4


2 - Igen azt hiszem.

2021. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
90%
Eleve a hálapénz (az elvárt), kizárólag nagyon beteg beteg, eltorzult társadalomban létezhet. És aki a hálapénzt normálisnak tartja, azzal komoly gondok vannak minden szinten...
2021. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

5 - igen, lehet ezt a témakört tovább gondolni, de most az orvosokról beszéltem. Hogy fizetsz ki egy 160-180 ezer forintos albérletet, esetleg 1-2 törlesztőt, ételt, egyéb dolgokat 400 ezerből? Hogy takarékoskodsz és teszel félre pénzt? Ne vicceljünk már.


6 - akkor te nagyon nagyon naív ember vagy, és nagyon nagyot fogsz csalódni :( a logikai kapcsolatot sem értem a mondandódban. Eddig kaptál valamit, most nem kapsz. Miért változna a "kedvesség"? Hogy következhet az, hogy kevesebb pénzért ugyan olyan munkamorállal folyik tovább a munka?

2021. júl. 7. 11:14
 9/71 A kérdező kommentje:
7 - és mi megoldást látsz arra, hogy innentől csak a szar fizetés marad? Az orvos szakmát a világon mindenhol lehet űzni, nem helyzet kötött. Miért maradjon itthon ha nincs megfizetve?
2021. júl. 7. 11:15
 10/71 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanugy van most is halapenz mint eddig. Senkit nem erdekel h buncselekmeny e vagy nem
2021. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!