Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma feküdtem és telefonon...

Ma feküdtem és telefonon beszéltem, és kihagyott a szívem pár másodpercre. Nagyon megijedtem, egyből felkeltem akkor már elkezdett újra dobogni, utána tiszta hideg volt az egész testem, és izzadtam. Ez lehet halálos? Többi lent? 16/f

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Többször csináltak már EKG-t. Elvileg minden rendben volt, mert mindig más orvos csinálta.

Egyébként meg egészségesen születtem.

Dohányzom, illetve sokat ülök a gép előtt, keveset mozgok és nem egyenes a testtartásom. Ez hozzátesz?

Ha kihagy a szívem kell félni attól, hogy leáll vagy, hogy meghalok? Vérnyomásom általában 125, 75, pulzusom pedig 90 körül. 189 cm és 75 kg. Orvosom szerint nagyon gyorsan nőttem, és az izmok nem tudták utolérni a hirtelen növést, vagy mi, és ezért van ez így. De halálos?


2021. júl. 9. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Ki tudja? Naponta sokaknak megáll a szíve sajnos, ha van aki segít, akkor szerencsés.

Mondjuk az nem feltétlen előnyös, hogy keveset mozogsz,sokat ülsz, rossz testtartás. Ez komoly rizikó tényező!

Most kaptál egy figyelmeztető jelet, szóval ideje mozogni rendszeresen, akár nagy séta, biciklizés, kocogás, úszás.

2021. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
28%

Minél gyorsabban mennyetek el kivizsgáltatni, mert ez egyáltalán nem normális.

Igen, lehet akár halálos is, még jó hogy nem állt le teljesen a szived.

Minél hamarabb ki kell vizsgáltatni, és megkapni a megfelelő kezelést...

2021. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

lehet pl. szívritmuszavar

az állandó 90 körüli pulzus is magas


egyébként hogy vetted észre, hogy kihagy?

2021. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, leírtam már, hogy rengeteg EKG-t csináltak meg mindent, egészséges vagyok, 16 éves vagyok, kamasz, tele problémákkal, és rengeteg stresszel. + görbe testtartás
2021. júl. 9. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem kap a tüdő rendesen oxigént a testtartás miatt. Szívnek viszont pumpálnia kell a vért ami szállítja az oxigént. Okozhat ez is ritmuszavart. Egyenes hát, mozgás, dohányzás elhagyása, stresszmentesebb élet. Első körben. + Normális kaja
2021. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy halálos... Az orvos is mondta, hogy túl gyorsan nőttél, emiatt ez előfordulhat.

A dohányzáson, nulla testmozgáson és görbe testtartáson viszont kezdj el változtatnu, mert előbb-utóbb problémáid lesznek belőle.

A magasabb pulzus könnyen lehet az egészségtelen életmódod következménye.

2021. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egészséges embernek nem áll le a szíve itt ott néha pár mp-re. :)

Hogy lenne már halálos, vagy hogy csinálhatna ez bajt,hogy leáll a szíved neha...ne viccelj..:) irónia.

2021. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!