Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nincs tbm nem vehetek...

Ha nincs tbm nem vehetek gyogyszert?

Figyelt kérdés
Olyan gyogyszer amit orvos irt fel, de nem dolgozom suli ota csak nem bejelentett formaban dolgoztam eddig. Igy nem is vehetek gyogyszert? Sajnos massal nem is merem megvetetni mert eleg kellemetlen tema.
2021. júl. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz gyógyszert, csak teljes áron. Tehát teszem azt xy gyógyszer tb xy% támogatással 1000 Forint, tb támogatás nélkül 5000 Ft.
2021. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es azt ott kernem kell gyogyszertarban? Nem akarok semmi balheba keveredni azert kerdem. Akkor inkabb megveszem teljes aron.
2021. júl. 9. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Odaadod a receptet és odaadjak a gyógyszert, te meg kifizeted :) nem lesz baj szerintem. Gondolom máshol fizeted a "tb"-t?
2021. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Balhé? Milyen balhé?

És jobban jársz, ha fizeted magad után a tb-t (nem tudom, most mennyi, utoljára 7 ezerről tudtam), mert anélkül tisztességes állami orvosi ellátást se kaphatsz és utólag behajtják rajtad az elmaradt tb teljes összegét.

2021. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: 8000 Ft most, 3 hónap után bsznak meg, ha nincs biztositasod.
2021. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

TB-t mindenképpen fizetni kell, nem szabadon választott. Kötelező, tehát ha nem fizeted, akkor is behajtják!

Amíg TB tartozásod van és emiatt nem érvényes a TB számod, a gyógyszer is drágább. Tehát minél hamarabb befizeted, annál jobban jársz.

2021. júl. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!