Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet belehalni a delta...

Hogy lehet belehalni a delta variánsba?

Figyelt kérdés
Leszögezem, nem rettegek a covidtól, konkrétan csömöröm van már tőle. Azon viszont elgondolkodtam, egyesek mit paráznak annyira ettől a deltától. Már most nagyobb a hiszti, mint az eddigieknél, pedig még nincs is járvány. Azt nagyjából értettem, hogy a többiben hogy haltak meg(már akik meghaltak.) Na, de itt állítólag köhögés sincs! Tünetei megegyeznek egy nátháéval. Fejfájás, torokfájás, orrfolyás??? Ezekből mi olyan veszélyes, hogy rettegni kell tőle?

2021. júl. 14. 10:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%

A Favipiravir covid előtt egy olyan gyógyszer volt, amit kórházban, felügyelet alatt álló betegek kaphattak csak.

Ma már kapja boldog-boldogtalan és bizony, mivel az illető nincs orvosok által ellenőrizve, hogy szedheti-e egyáltalán, komoly bajok is lehetnek belőle. Volt jópár eset, hogy nem a covid miatt került kórházba valaki tüdőgyulladással, hanem a favitól.

2021. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Na, szuper. Épp kezdtem volna örülni, hogy ezek szerint csak én nem ismerek olyat, aki megkapta a Favipiravirt, erre #11 lelombozott😂

Amúgy azt tudjátok, hogy azt az I betűs(fogalmam sincs, mi a neve) gyógyszert, ami állítólag hatásos a Covid ellen, mi miért nem alkalmazzuk?

2021. júl. 14. 12:23
 13/25 anonim ***** válasza:
52%
Rosszul tudod. A delta ugyanolyan megbetegedest okoz, csak a kezdeti tunetek masok. Az elso tunet altalaban natha, ez a kulonbseg. Utana meg nemcsak a tudot, a szerveket, es foleg az idegrendszert tamadhatja meg. A szaglasvesztes is az agyban tortenik, nem megfazas.
2021. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%

#11: azért ez túlzás, nyilván akinek favit adtak azt nyomon kell követni, mert idősnél, veseelégtelennél stb. okozhat gondot, de 1: ilyen esetben szerintem a kompetens háziorvos mérlegel és beszél a családdal, felveti a kórházi kezelés szükségességét. 2: a fiatalokról volt eddig szó és náluk azért elég ritka a mellékhatás és többnyire nem súlyos. Közel sem olyan mértékű a favi miatt kórházba kerültek száma, mint a kezeletlen covidosoké.

#12: ott a gond a rendszerben, hogy nem minden házi orvos adja magától, kérni kell. Plusz a bamlanivimabról se tudnak az emberek többek között. Az Ivermectin nem hatásos koronavírus fertőzésben, hiaba lett ilyen felkapott a köztudatban.

2021. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
54%

#12: Azért, mert még tesztelik. Ugyanis az Ivermectint eddig Európában csak állatgyógyászatban használták, mint parazitaellenes szert. Ázsiában és a trópusokon használták ugyan embereken is, de ott is parazitákra, tehát vírussal kapcsolatban nincs tapasztalat.

Egyrészt tudni kell, hatásos-e (még ez sem bizonyított), akkor ennek is vannak mellékhatásai, na meg azt sem ártana tudni, ha hatásos, akkor milyen dózisban. Már Magyarországot is folynak az ezirányú kísérletek, csak utána lehet engedélyeztetni.

Én igazából azt nem értem, hogy azok az emberek, akik az olyan oltás kapcsán háborognak, amik átmentek mindhárom kísérleti fázison, miért követelik szinte egy olyan gyógyszer alkalmazását, amit eddig teljesen más területen használták, és ami vírusellenes szerként ezeken még nem ment át.

2021. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
#15! Én nem követelem, csak egy kérdés volt. De válaszolok, hogy szerintem mi a különbség. HA beteg lennék, és tudnám, hogy jó eséllyel bele fogok halni, akkor bármit beszednék, mert csak jobb lehet. Ha nem hat, akkor is meghalok, ha nem veszem be, akkor is. Így a túlélésre kapok esélyt. Ha egészséges vagyok és kapok egy kísérleti stádiumban lévő oltást, akkor a meglévő egészségemet kockáztatom.(Egészségesen természetesen az említett gyógyszereket se venném be.)
2021. júl. 14. 13:14
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

"nyilván akinek favit adtak azt nyomon kell követni".

De nem követik nyomon. Abszolút nem. Nagyon max a normális háziorvosok pár embernél. Sok mindent fognak a covidra. Rokonom agyvérzéssel került kórházba. Az agyvérzés következtében az egyik oldala lebénult, felfekvéses lett. Hazaengedés előtt pozitív lett a tesztje, ő is "kórházban ápolt fertőzött" lett. 82 évesen, ilyen állapotban nem élte volna túl a covidot, viszont akkor tünetmentesen átvészelte. Ennyit ér a teszt... Tehát az, hogy valakit kórházban ápolnak, nem azt jelenti, hogy a covid miatt került be. Rengeteg olyan eset van, ahol családtagok állítják, hogy a szerettük covid halottként van nyílvántartva, de köze nem volt a haláluknak hozzá. Ebből az következik, hogy a konkrét, valóban a covid által elhunytak számát senki sem tudja. Cili is megmondta, hogy az elhunytak kb 3%-a tudható be a vírusnak. Ezért olyan magasak a számok. Közben meg a deltát brutál mutánsnak mutatja a média, az Indiában meg a variáns létezését is cáfolják. Az ott élők nyilatkoztak, hogy egyáltalán nem olyan ott a helyzet, baromira fel van fújva. Konkrét megfélemlítés van az elejétől kezdve, azért hogy mindenki oltasson. Ja, és egy vírus képtelen 1,5 év alatt annyit mutálódni, ahány ország van.

2021. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon bűzlik ez az egész úgy ahogy van.Oltsák be az anyukájukat.Ijesztgetni azt tudnak.Még 40! fokban is maszkban és gumikesztyűben láttam ma pár embert.Szerintetek ez normális dolog?
2021. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%
Az ivermectint azért nem használják a legtöbb országban, mert ha kiderülne, hogy van hatékony gyógymód és megelőzési mód (ezt már több klinikai vizsgálat és metaanalízis is igazolta), a vakcinák vészhelyzeti engedélyezésének nem lenne létjogosultsága. Az ivermectin egy évtizedek óta használt, biztonságos gyógyszer (még ha eddig másra is használták). Viszont ez egy olcsó generikus gyógyszer, azaz bárki gyárthatja, de nincs rajta akkora haszon, mint más szabadalom alá eső gyógyszereken és a vakcinákon. Így hát próbálják mindenáron akadályozni a használatát, ahol még lehet, mindenféle mondvacsinált ürügyekre hivatkozva (a csehek és a szlovákok már engedélyezték). Előbb-utóbb remélhetőleg megkapja az engedélyt nálunk is (még vizsgálgatják ki tudja meddig), de attól tartok, hogy az orvosok majd vonakodnak felírni vagy a kórházi protokollba felvenni, így egy darabig nem fog széles körben elterjedni. Jelen pillanatban Magyarországon csak a klinikai vizsgálatban alkalmazható emberi használatra, egyéb esetben tilos forgalmazni illetve az országba behozni is.
2021. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
28%

#17: senki nem mondta hogy az ellátás gördülékenyen és hiba nélkül működik Magyarországon (hohó de messze vagyunk attól), de azt állítani, hogy a favi miatt többen kerülnek kórházba, amikor csak válogatott esetekben okoz gondot, de egyébként meg megmentheti a delikvenst a súlyos állapottól, kicsit merész... Ez a "max néhány normális házi orvos" meg azért szintén elég erős. Egy veseelégtelennel még a hanyag házi orvosok is óvatosan bánnak. A többieknél meg elenyésző a mellékhatás, az is enyhe. Fogalmam sincs honnan veszed a bátorságot, hogy ilyen statisztikai adatokat csak úgy a levegőbe dobálj.


Azért vannak covid halottként elkönyvelve

ezek az emberek, mint pl. a rokonod, mert a covidos beteg után több támogatást adnak. Csúnyán hangzik, de erre kényszerült az eü, mert olyan jól van finanszírozva, hogy a hónap felénél már nem lenne elég fertőtlenítőszer, ha nem próbálnák meg kijátszani a rendszert. (Másik példa. Némelyik pszichiátriai betegnek be kell kódolni a szkizofréniát, mert amúgy nem tudna olyan gyógyszert felírni az orvos, amit jónak gondolna, holott a beteg kicsit sem szkizo.) De ez marhára nem azt jelenti, hogy az összes coviddal kódolt beteg teljesen másban hal meg, sőt! A nagy részük bizony tényleg virális tüdőgyulladás okozta légzési elégtelenségben. Voltam eleget intenzív osztályon, hogy tudjam. Teljesen mindegy mit mond Cili, rá kellett volna már jönni, hogy az sose releváns infó. Nincs felfújva, ez valóban ennyire szar, és igenis tud mutálódni ennyiszer.


Kérdező, a vakcinák nincsenek kísérleti stádiumban, az összes fázison végigmentek, az Ivermectin még közel sem tart itt.


De tudom, itt mindenki helikopter, az orvosok, virológusok, egyebek meg hülyék.

2021. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!