Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyomorrontásom van mit...

Ha gyomorrontásom van mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a hasam, és megy is és hányingerem van, próbáltam hányni de nem ment, kamilla tea, vagy banán, vagy szódabikarbóna a jó ilyenkor ?
2021. júl. 23. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Sok tiszta víz, üres főtt rizs, esetleg háztartási keksz.

Jobbulást!

2021. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
A szódabikarbóna biztos, hogy nem árt, csökkenti a savat és a telítettségérzetet. Banánt ne egyél, és egyáltalán semmit, minimum estig. Hányinger ellen a friss levegő többszöri mély beszívása is segít. WC-re is próbálj kimenni, mert előbb-utóbb, ami felül nem jön ki, az alul fog.
2021. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, a kamilla tea sem rossz, hiszen gyulladás csökkentő, gyomor nyugtató hatása van. Ha meg tudod inni, akkor nem ártasz vele.

Hányingerre B6 (amennyiben van), vagy kifejezetten Daedalon (kúp és tabletta is létezik), esetleg gyömbéres tea hathat.

HA már bírja a gyomrod: eheted az üres rizst, vagy ha van otthon valami nem túl fűszeres leves (akár kockából, vagy csak kevés Vegetából készítve) de sós vízben főtt krumpli, ropi, keksz, sőt banán is mehet, csak apránként, illetve sós lágy tojás, ami energiát, erőt adhat, mert ilyenkor totál legyengül az ember.

Szódabikarbona a savat semlegesíti a gyomrodban, szóval az is használhat, de én a kamillát javasolnám, ha bírod.

2021. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Még azt kifelejtettem: amiket írtam ételeket, - természetesen - nem mindet egyszerre, csak egyiket, vagy másikat. Lehet, amíg a hasad fáj, koplalnod kell, de folyadékot (teát) próbálj meg inni.
2021. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A szódabikarbónátol tudok hányni ?
2021. júl. 23. 13:44
 6/16 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, mert elég undorító íze van.
2021. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Borzalmasan fáj a hasam, hánynom kell már lenyúltam a torkomon de nem jön
2021. júl. 23. 15:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Már vettél be szódabikarbónát? Be tudod azonosítani a kaját, amitől rosszul lettél? Úgy értem, biztos gyomorrontás? Nem lehet esetleg vakbélgyulladás vagy epe, vese? Majdnem 5 órán át rosszullenni gyomorrontástól, az furcsa. Fiú vagy?
2021. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Semmi extrát nem ettem igazából ilyen buborékos limonádét ittam és utána kezdett el fájni, most lázas is vagyok
2021. júl. 23. 18:20
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért van mindenki lepontozva?
2021. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!