Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most mi lesz ezután?

Most mi lesz ezután?

Figyelt kérdés

Vannak magas cukorértékeim néha, és nemrég realizáltam hogy ez 5-6 éve fennálhat igaz,csak a sok pisilés stimmel, de pl. bármennyit alszom mindíg kimerült vagyok, illetve a folytonos étvágy is kb. ezóta áll fennt.(Márha létezik ilyen hogy ennyi ideig ilyen kevés tünete legyen) A háziorvos elküldött egy sima vérvételre,és az éhgyomri cukrom pont jó volt. (pedig kifejezetten terhelést kértem,ráadásul csak ott az egészségügyi kp-ban derült ki hogy nem is arra küldött) A háziorvos letudta annyival, hogy most ez jó volt éhgyomorra, tuti nincs baj de ha nagyon akarom elküld novemberben egy sima vérvételre. (Nem akartam kimondani hogy mégis mire megyek az ő sima vérvételével) Most betelt a pohár és elmegyek egy magánba terhelésre inkább. Ha kiderül hogy igazam volt hogy cukros vagyok,és abban, hogy ez ilyen régi dolog lehet megúszhatom maradandó károsodás nélkül, vagy tuti lesz valami szervi stb. problémám?

(Jelenleg 16 vagyok remélem megértitek hogy gyerekként nem vágtam le hogy ezek a dolgok nem feltétlen normálisak)



2021. aug. 1. 20:11
 1/4 A kérdező kommentje:
A plusz érdekesség az, hogy bármennyire sokat zabáltam 12 felé sosem ment/megy
2021. aug. 1. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:

A cukrod nem mindegy mikor méred. Egy étkezés után vagy reggel étkezés előtt más értékeknek kell lennie. Van cukorbeteg a családban? Mert nagyon fiatal vagy 16 évesen ahhoz hogy ilyen bajod legyen.

A terhelés viszont egyértelműen kimutatja ha baj van. Persze nagyon sok fiatal cukros sajnos. A sok pisilés nem alap én is sokat járok Wc-re de az teljesen más miatt van (ezt nem csak a cukor okozhatja), sőt a folyadékbevitel is befolyásolja.

2021. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!!

Kérdéseidre a válaszok:

-A cukrom a vérvételen éhgyomorra volt 5.6 ami hivatalosan majdnem pont határeset, de teljesen egészséges rokonomnak pl. egy nagy lángos után is kevesebb volt,a nagy karácsonyi/húsvéti bezabálások után 10,11.4 volt.


-A nagyapám cukorbeteg,ráadásuk 2-es típusú ami azért ad okot aghodalomra mert az a genetikailag öröklődő


-Azt mondják hogy az inzulinrezisztenciánál van általában olyan hogy "csak" 12 körülire megy fel a cukor, de anyámék nem hiszik el,hogy bajom lenne, Alias nem finanszirozzák a magánt, Keresetem nincs, és sajnos pénzfám se, a megtakarított pénzemből most vettem új telefont (nem számítottam erre) szóval jelenleg pont annyi pénzem van hogy egy cukorterhelést kitudjak fizetni. De hallottam ám olyat hogy Inzulinrezisztensnek jó lett a terhelése,és csak a külön IR-vizsgálatból derült ki hogy van baj :/

2021. aug. 1. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Cukorterhelésnek úgy van értelme, ha inzulinszinteket is nézetsz. Így derül ki az inzulinrezisztencia.

2-es típusú cukorbetegség általában későbbi életkorban jellemző, főleg elhízott egyéneknél. Nem azt mondom hogy neked biztos nem lehet, de nyilván azért nem tartotta fontosnak a háziorvosod a terhelést, mert általában a korosztályodra nem jellemző.

Fontos szempont hogy vérvétel előtt mikor volt az utolsó étkezésed, mennyit mozogtál, mennyi vizet ittál stb. Stresszről nem is beszélve. Ezek mind befolyásolják a vércukor szintet.

Saját megnyugtatásodra érdemes megcsináltatnod a vizsgálatot ha van rá lehetőséged (5 pontosat inzulinszintekkel is- ez 5 db vérvételt jelent, az első éhgyomri, majd 75 gramm glükóz elfogyasztása után fél óránként további 4).

Felmenőid tükrében pedig innentől figyelj az étkezésedre. De főként mozogj, sportolj valamit és mindig figyelj a folyadékfogyasztásra! Még biztos hogy nem szenvedtél visszafordíthatatlan szervi károsodásokat - ilyeneken ne is agyalj.

2021. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!