Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki és miért kapott igazolást...

Ki és miért kapott igazolást a szakorvosától arról, hogy ellenjavallt neki a COVID elleni vakcina?

Figyelt kérdés

Létezik orvos, aki valóban NEM ajánlja a betegének az oltást?


Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Milyen diagnózis esetén mondják ezt? A csapból is az folyik, hogy akármilyen krónikus betegség esetén is "több előnye van az oltásnak, mint hátránya".



2021. aug. 7. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben nem is a diagnózis a probléma, hanem az időzítés.

Vann több daganatos ismerősöm, aki kemoterápiára jár, és nem mindegyikük oltható. Pontosabban jó darabig nem, mert olyan szert kapnak, ami mellett nem javasolják, csak ha megkapta az összes kezelést, utána X héttel.

Vagy ott vannak a transzplantáltak, ha jól tudom, ott is el kell telnie egy bizonyos időnek. Legalábbis csontvelőnél biztosan.

2021. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért is kérdeztem. Nekem csak transzplantált ismerősöm van, aki mondjuk stabil állapotban van, de a harmadik oltást is javasolták neki, miközben az első kettő után sem lett antitestje... Kíváncsi vagyok, hogy másoknak miket mondtak.

Gyulladásos betegséggel élők? Értem én, hogy a hivatalos ajánlás szerint kontrollált betegség alatt adható, de mindenhonnan ez folyik és az az érzésem, hogy boldog-boldogtalannak beadják. Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra.

2021. aug. 7. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen oltást kapott?
2021. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pfizert
2021. aug. 7. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én is azt kaptam, bár csak sima krónikus beteg vagyok. 17-én megyek majd antitest vizsgálatra, kíváncsi leszek. Nagyon féltem az oltástól, de semmi mellékhatása nem volt.
2021. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem az első oltás után olyan mellékhatásimaim lettem, hogy a házi orvosom erősen nem ajánlja a másodikat.
2021. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cubina ***** válasza:
100%

Én szinte minden gyógyszerre, oltásra (gyerekkori kötelezőkre is) komoly tüneteket produkáltam/produkálok. Mai napig megmaradt a combba kapott tetanusz után keletkezett fél combnyi dudor, amit még plasztikai műtéttel sem tudtak eltüntetni. A beadása után az egész testem begyulladt, ordítottam a fájdalomtól és több napig 40 fokos lázzal fetrengtem.

Kétszer is anafilaxiás sokkot kaptam a fogászaton beadott adrenalinos lidocaintól. El sem zsibbasztott, pedig négyet is beszúrt, viszont emiatt majdnem meghaltam. Az orvosok szerint senki se allergiás az adrenalinra, én mégis.

Anafilaxiás sokkra nagy dózisú adrenalint szoktak adni, de mivel nekem pont az okozza a sokkot, semmit sem tudnak csinálni. Vagy regenerálódik a szervezetem beavatkozás nélkül, vagy ott halok meg.


Mentők vittek a sürgősségire, majdnem megfulladtam, a vérnyomásom az egekbe szökött, a normál 5-ös vércukorszintem pedig abnormális 25-re ermelkedett (Két hónap után ment csak le fokozatosan 8-as értékre, /persze gyógyszer nélkül/, ami még mindig kicsit magas). Az orvosom génmódosító gyógyszert akart felírni a magas vércukorra, de ezek után nem kértem. Főleg nem olyat, ami géneket módosít.

Semmit se merek már bevenni.

A vérnyomásra Tensiomin spray-t fújtak a nyelvem alá, amitől órákig tartó elviselhetetlen fejgörcsöm lett, a vérnyomást viszont nem vitte le. Az orvosok szerint erre sem allergiás senki.

Más gyógyszerektől pánikrohamom, 100 feletti pulzusom lett, megint másiktól 39+ lázam, pocsék közérzetem és hasmenésem (pl. véralvadásgátló, amire a dokik szerint szintén nem allergiás senki. Én egy hónap helyett csak 10 napig szurkáltam magam, beadás után 1 órával rosszul lettem és másnap estig tartott. Aztán amikor megint szúrtam magam, 1 óra múlva kezdődött minden elölről).


Mivel ezeknek nyoma van a központi rendszerben, bizonyítani tudom az allergiámat. Ennek alapján a háziorvosom kiállítja az ellenjavallati igazolást, szóban már közölte, hogy nem vagyok oltható.


Én még nem kértem ezt az igazolást, mert jelenleg nem sokra mennék vele, de ha kötelezni akarnának az oltásra, akkor igényelném.

2021. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó előtti: szóval neked csak a második adagot ellenjavallták, az első simán bement.


Utolsó: Sajnálom, ami veled történt, meg tudlak érteni, hogy miért nem akarod beadatni.

2021. aug. 9. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!