Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudok naponta 3 litert...

Hogy tudok naponta 3 litert inni úgy, hogy az állandó pisilni járás ne akadályozzon?

Figyelt kérdés

Ha én 1,5 liternél többet iszom, akkor 20 percenként járok a wcre, ami munkanapokon lehetetlen (ügyfelekkel beszélek 60-90 percet).

Az orvosom szerint a kevés folyadék okozza, hogy néha elájulok, illetve, hogy kiújult az aranyerem, ezért fontos lenne, hogy 2,5-3 litert igyak alapból, és nyáron még ennél is többet.

Hogy lehet megoldani a helyzetet, ti hogy csináljátok?


2021. aug. 12. 06:15
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom nő vagy férfi vagy.

Én nő vagyok, simán megiszok egy nap 2.5 litert úgy, hogy 5 -ször megyek el pisilni (felkelés után fél 7-kor, 11-kor, 4-kor, 8-kor, lefekvés elött éjfélkor).

Párom is nagyon sokszor csinálta, hogy elindult reggel, és utána csak délután 4-5 fele pisilt először.

De férfi munkatársaim között van nem egy olyan, aki szinten fél óránként pisilni jár... egyikük mesélte hogy konkrétan fél órás szexet nem szokott kibírni, ki kell mennie közben. Szóval szerintem ez genetika.

2021. aug. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy én inulinos cukorbeteg vagyok. Ugye a cukorbetegség egyik tünete a sok ivás-pisilés. Amikor anno nekem kiderült,kb 5-6 l folyadékot ittam egy nap. De akkor sem jártam 20 percenként wc-re, csak 1-1.5 óránként.
2021. aug. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején sokat pisilsz, mert a mostani folyadékbevitelre van beállva a szervezeted, és a többi felesleg. De ha fenntartod a megfelelő ivást, akkor ez javulni fog.


Próbáld fokozatoasan növelni a bevitelt, kezdd két literrel, és ha úgy érzed, azzal rendben vagy, akkor két és fél, stb.

2021. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Isotóniás italt igyál, pisilni akkor pisilsz sokat, ha túl sok víz vagy túl sok só van a szervezetedben, vagyis, ha a só/víz arány nem jó.


De az orvosodat cseréld le, napi 1,5 liter víz ivása nem annyira kevés, hogy szédülnöd kelljen tőle, kivéve, ha 100+ kg vagy.

Egyáltalán elküldött kivizsgálásra?

2021. aug. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Oszd el. Kb óránként másfél óránként igyál 2-3 dl folyadékot.
2021. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem az a fontos mennyit iszol, mert az fizikai aktivitás, testalkat, genetika kérdése, hogy mennyit izzadsz.

Napi 2l-t ki kell pisilni, hogy rendesen tudjon tisztítani a veséd, mondjuk egy 50kg nőnek 1.5l is elég, de nem meginni, hanem pisilni.

Az hogy egyszerre mennyi jön ki, megint változó, van akinek 1 deci van akinek fél liter. Mérd meg egy szabadnapon.

Egyébként lehet hogy sóhiányod van, és azért van kiszáradva a szervezeted.

2021. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
60 kg-s nő vagyok. Ülő munkát végzek. Nem küldött teljes kivizsgálásra, csak vérvételre.
2021. aug. 12. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha el szoktál ájulni, azon nem fog segíteni a másfél literen felül még további másfél liter. Annak mélyebb oka van, csak először mindig rávágják, hogy igyon a beteg.
2021. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!