Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okosóra mennyire megbízható...

Okosóra mennyire megbízható pulzusmérés szempontjából?

Figyelt kérdés

Van rajtam egy okosóra amely a pulzusmérő szerint 161 a pulzusom, de néha felugrik 172-re is. Arra tippelek megvan zavarodva. Mondjuk lehet nemm is jó kategória de hátha tud valaki mondani valamit erre.


Egyébként nem érzek semmit azon kívül, hogy folyik. Rólam a víz (nyilván nyár van)


Tehát a kérdésem ugye ezek nem mérnek jól?


17/F



2021. aug. 13. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Okosorabol millio+1 fajta van. Az enyem jol mer, de nem is 1000 forintos, kinabol.


A legbiztosabb, ha megmered vernyomasmerovel, ott latod a pulzusod, es ha tenyleg ennyire rettentoen magas nyugalmi allapotban, akkor azonnal haziorvos.

2021. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megmértem közben de nem tudta az meg megmérni. Lehet nem is jól raktam fel, mindjárt próbálkozok még.
2021. aug. 13. 20:53
 3/12 A kérdező kommentje:

Na csak sikerült megméretni, 80/64et mutat.


Úgyhogy megnyugodtam. Gondoltam is egyébként, tuti már elájultam volna ekkora pulzusnál.


Nem olcsó egyébként, márkás de úgy tűnik mégsem annyira megbízható.

2021. aug. 13. 20:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Elvileg pulzust egyszerű mérni, még nem láttam ami nem mérne jól.

Tulajdonképpen az ujjbegyed meg egy piaci kvarcóra is tökéletesen alkalmas.

2021. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na jó de ekkora pulzust megéreztem volna.


Vagy nem?

2021. aug. 13. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:

A vérnyomásmérővel a vérnyomásodat mérted meg, az mondjuk elég alacsony, ha 80/64, de elvileg nem baj (vagy nem jól mérted). Ki szokta írni a pulzust is, de azt nem írtad ide nekünk. A vérnyomás és a pulzus két különböző dolog.


Viszont a pulzusméréshez nem kell vérnyomásmérő, kitapinthatod magadnak a csuklódon vagy a nyakadon, és simán megszámolod. Nekem mi band 3 van, és amit a pulzusra mond, az általában egyezik azzal, amit ellenőrzésképp magamnak számolok. Viszont a napi logban nekem is mutat egy-egy tüskeszerű kiugró értéket, az lehet hogy tényleg van, de lehet mérési hiba is.


Attól függően, hogy mennyire szorosan viseled az órát, vagy esetleg túl szorosan, mérhet hülyeséget, szóval csak azért, mert magasat mutat, még nem kell pánikba esni.

2021. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megérzed a magas pulzust, bár valószínű.
2021. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 nekem amikor ilyen 160-170ek vannak, erős sprint után, még fogdoznom sem kell magamat, mert hallom, érzem, ahogy lüktet minden.
2021. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezek a pulzusmérő órák úgy működnek, hogy rászinkronizálnak a pulzusodra, nem érzékelnek minden szívütést külön. Ha volt pár plusz beütés, akkor lehet esetleg, hogy pont azt kapta el az óra. Ez még nem kóros, és nem is feltétlenül érzed, mert nem áll fenn tartósan. Ha sprintelsz, mint a #8, és percekig 160 a pulzusod, azt valószínűleg tényleg megérzed, bár olyankor nem csak gyorsabbak, hanem szerintem erősebbek is lesznek az ütések.
2021. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Biztosan nem történt semmi mert semmi bajom továbbra sem.


Megmértem ma is vérnyomás mérővel, 90-110 között volt a pulzusom.

2021. aug. 14. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!