Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes az alkohol...

Mennyire veszélyes az alkohol gőzének belégzése hoszabb távon?

Figyelt kérdés

Melőhelyen fusiban plexit akartunk ragasztani. Tudtuk hogy ehhez a kloroform a legjobb. Elmentünk a vegyész szakihoz és kertünk egy kis üveggel. Ragasztás előtt jól beleszagoltunk, hogy tényleg olyan édeskés szaga van-e, és hogy egy kicsitől érzünk-e valami álmosságot, stb... Persze jó nagy teljes tüdősen. (Legalább is én.)


Hát nagyon nem olyan volt. Rohadt erős csípős szaga volt. Percekig éreztem az orromban.


Nem sokáig röhögtünk ezen...


Gyorsan utána gulgliztunk, és kiderült hogy rosszul záródó, napfényt sokáig kapó kloroform átalakul foszgénné. Ami nagyon erős méreg, valamelyik VH-ban mint harcigázt is alkalmazták.


Visszarhontunk a szakihoz. Ő már nagyon finoman legyintéssel szagolta csak meg. (Nem úgy mint mi hülyék.) Röhögött is, hogy fasza, ez "megfoszgénesedett".


Adott egy kis tiszta etil-alkoholt, azt mondta szagolgassuk a gőzét ahogy tudjuk. Állítólag az a tüdőbe került foszgént elbontja.


Egész nap azt szagolgattunk a melóhelyen, már majdnem be is szédültünk tőle.


Ez volt kb egy hete, és végül semmi bajunk nem lett. :)


Kaphattunk valami károsodást akármelyik anyagtól? Én nem érzek semmi különöset.



2021. aug. 20. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűtlen, hogy ennyitől bajotok lenne
2021. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy az ízét nem akartátok tesztelni.
2021. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!