Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy működik a véradás? Hogy...

Hogy működik a véradás? Hogy lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta szeretnék vért adni csak nem tudom hogy mi hogyan működik

(18 életévem már betöltöttem)

Valaki el tudná magyarázni hogy ez hogyan működik?


2021. aug. 25. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Kitöltesz egy kérdőívet. Ha vmit nem értesz van ott olyan aki segít. Megszúrják az ujjad, és abból csinálnak vmi vértesztet, vérnyomás mérnek, feltesznek pár kérdést. Ezek alapján orvos dönti el, hogy adhatsz-e vért.

Befekszel egy ágyra, leveszik a vért, és ennyi. Nekem kb 10 perc szokott lenni, de ez egyéni hogy mennyi idő.

Nemrég egy első véradó al voltam vért adni, és őt még kb negyed órát ültették utána. Első után tényleg beszédülhetsz egy kicsit, esetleg vki elkisérhet.

Örömmel látom hogy egyre több fiatal van a véradó között, majd érezni fogod milyen jót tesz a testednek a véradás, nem is beszélve a lelkedről.

2021. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Ezen a honlapon tudsz rákeresni, lehet időpontot is foglalni. Így szerintem kényelmesebb, mert ha egy nagyobb városban csak úgy elmész, akkor elképzelhető, hogy viszonylag sokat (fél óra) kell várni, mire lesz szabad szék.

Ha megérkeztél, akkor első alkalommal felveszik az adataidat. Utána mindig ugyanúgy néz ki: rövid kérdőív, orvos megvizsgál, megmérik a hemoglobint, testsúlyt, vérnyomást, adnak csokit, vizet, utalványt, stb és leveszik a véred. Attól függően, hogy mennyi ittál, kb 5-10 perc alatt lejön a véred, kicsit pihensz és mehetsz.

2021. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Érdemes az OVSZ (Országos Vérellátó Szolgálat) honlapját áttanulmányozni.


[link]


Vannak bizonyos feltételek (pl. 18+ életkor, 50 kg súlyhatár, tetoválás után fél évnek el kell telnie), amiknek ha megfelelsz, a véradás helyszínén pár rövid vizsgálat után adhatsz vért.

Hirdetni plakátokon is szoktak, de a honlapon fent van az összes helyszín. Ha időpontra mennél a vérellátóba, az is megoldható.

Belinkelek pár aloldalt, olvasd át őket!

A véradás feltételei:

[link] sites/default/files/don01_a10_v05_20210424_honlapra.pdf


Helyszínek:

[link] hu/ver/veradasok


Plusz ajánlom a Facebookon a Véradók csoportot.

2021. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. aug. 25. 18:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!