Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy SZTK-s orvos kezel...

Ha egy SZTK-s orvos kezel pszichiátrián, akkor baj ha egy magán orvoshoz is el járok. És mi van ha más gyógyszereket ír fel mint az SZTK-ban? Nem fog haragudni az orvos?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Haragudni nem fog egyik sem, de mindenképpen számolj be mindkettőnek arról, hogy mit állapított meg és mit írt fel a másik, nehogy egymás (és a te gyógyulásod) ellen dolgozzanak véletlen.
2021. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felváltva nem jarhatsz hozzajuk azt nem veszik jó néven, ráadásul értelmetlen is.

Gondolj bele az egyik elkezd egy kezelést/gyogyszert a másik massal probalkozna, ezt mégis hogy oldják meg. Én nyáron valtottam pszichiátert elégedetlenség miatt, az új rögtön kérte az előző papírokat és felallitotta a saját terápiájat, az előző által felirt gyogyszerek maradtak egyenlőre.

Ha nem vagy megelegedve a mostani dokival valts végleg.

Ha ujhoz mész vidd a papírokat amit az előző adott.

2021. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted melyik orvos vállalja úgy a kezelésed, hogy közbe máshoz is jársz?

Szerinted el fogja fogadni, hogy nem kezelhet a saját módján mert közbe egy tök más doki véleményét is figyelembe kell vennie?

Orvos váltás lehet azért egyik se haragszik, de hogy egymashoz alkalmazkodjanak az kizárt, nem vállalnak így el az tuti.

2021. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha egyszer voltam magánorvosnál az még nem baj? Csak egy gyógyszert változtatott meg. Akkor nem megyek többet hozzá. Marad az SZTK. Köszönöm!
2021. aug. 28. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer nem gond, csak ne legyen rendszeres, nem tolerálják. Pl múlt hónapban kardiologiara kértem időpontot másik orvoshoz, mert akihez elotte voltam vagy 5x nem vált be. Ne tudd meg hogy néztek rám, hogyha van akihez jarok mit keresek itt. Az végezze a vizsgálatokat akinél voltam, ő ismer és ő tudja hol tartunk a kezelésben.

Persze mondta ha váltani akarok semmi akadalya, de akkor mivel ő nem ismer elölről szeretne kezdeni a vizsgálatokat.

Egyébként kedves és sokkal tapasztaltabb doki igy maradok nála.

De úgy látom nem szeretik ha mas is kezel.

2021. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a jó tanácsokat! Gondolom a tb szám alapján úgy is látja, hogy más is kezelt. A család beszélt rá a magán orvosra. Majd mondom neki, ha kérdezi, hogy több ilyen nem lesz. Be sem szedtem az új gyógyszert amit írt amíg nem beszélek az orvosomal.
2021. aug. 28. 23:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a magánok tényleg jobbak, de neked kell tudni melyikkel vagy megelegedve.

Semmit ne változtass a kezelesen, maradj annál amit eddig alkalmaztak.

Nem biztos hogy látni fogja a magán dokit a rendszerben. Nekem eddig 1 alkalom van benne pedig már többször voltam.

A maganok nem mindig írjak be.

2021. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!