Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A multivitaminok károsak?

A multivitaminok károsak?

Figyelt kérdés

Sokat költöttem "minőségi", drága multivitaminokra már évek óta, viszont olvastam több cikket is, mi szerint károsak lehetnek, és abbahagytam a szedésüket 2 hónapja. Azóta mintha levertebbnek érezném magam.


[link]


[link]


[link]


Mi az igazság? Nem igazán találok olyan multivitamint például, amiben a folsav folát formájában van jelen. Illetve találok, de abban meg óriási mennyiségű B-vitamin van, ami szintén nem lehet jó. Jódmentes vitamint sem találok nagyon.


2021. aug. 29. 10:19
 1/6 A kérdező kommentje:
2021. aug. 29. 10:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha alapból nincs szükséged plusz vitaminra és túl sokat viszel be belőlük akkor káros lehet, egyébként nem.
2021. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ész nélkül semmit sem szabad szedni. Az, hogy egy cégnek mi a minőség, az nem neked fog kedvezni, maximum elhitetik veled, hogy abban biztosan az van, ami rá van írva. Van olyan vitamin, ami "káros" lehet, de van aminél nem gond.
2021. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem a molekuláris biológia prof azt mondta hogy nagyon kevés embernek lenne szüksége plusz vitaminra de mégis sokan szedik és ilyenkor ezeknek lehetnek “mellékhatásai” is. Pl ha sok vízben oldódó vitamint veszel be az egyszerűen távozik a szervezetedből (vizelettel) viszont akár vesekövet is okozhat. A nagyobb baj a zsírban oldódó vitaminokkal van mert azok nem ürülnek ki ilyen könnyen a szervezetedből és komolyabb problémákat is okozhatnak. A helyedben csináltatnék egy vérképet hogy lássam egyáltalán van-e vitaminhiányom és csak utána kezdeném el szedni.
2021. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elvileg nincs vitaminihányom, de gondoltam jól jöhetnek ezek.


Például amikor béta-karotint szedtem, akkor szebb és kicsit barnásabb árnyalatot kapott a bőröm (napi 15 mg-ot), viszont most olvasom hogy hosszútávon ez akár káros is lehet. Mindig nagyon sápadt bőröm volt, nem igazán van időm napozgatni sem, szoláriuba meg nem szeretnék járni, mert az sem valami egészséges, és örültem hogy a béta-karotin nagyjából megoldja ezt a "fehér bőr problémámat", de akkor lehet jobb lesz ha hanyagolom.


A folsav egyébként káros vagy nem? ugye minden multivitamin készítményben ez a szintetikus folsav vagy, a folát lenne a természetes.

2021. aug. 29. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a folsav nagyon is káros, összehalmozódik, és rákkeltőnek is titulálták már. De sajnos én is abban a gondban vagyok, mint te: nehéz találni olyat, amiben folát van, és nekem is fontos, hogy ne legyen benne jód sem. Pedig sztem inkább jó a szervezetünknek, ha megtámogatjuk egy kis plusz vitaminnal, csak jó lenne jót találni. Ha neked sikeüúl, légyszi szólj majd nekem is! 😁👍🏼
2021. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!